Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Warlitach Wielkich

Inwestycje gminne 24.11.2023
W piątek odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Warlitach Wielkich. Koszt inwestycji to 386.359,00 zł w tym, dofinansowanie od Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kwocie 166.359,00 zł (43%). Zadanie zrealizowane zostało przez Gminę Ostróda oraz Koło Gospodyń Wiejskich Warlity Wielkie w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

Dzięki tej ważnej inwestycji i współpracy Gminy Ostróda z Kołem Gospodyń Wiejskich przedsięwzięcie pozwoli społeczności rozwijać swoje zainteresowania i już jest miejscem różnych form rekreacji, które są doskonałą okazją do integracji mieszkańców. Świetlica wiejska służy także rozwojowi kultury i zachowaniu dziedzictwa kulturowego, w szczególności kulinarnego ponieważ budynek jest także siedzibą Aktywnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich.

Fot. NOS Portal