Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Szkoła Podstawowa w Durągu 31.08.2016

1 września o godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział we mszy świętej w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła .

Następnie o godzinie 9.00 na placu przed budynkiem szkolnym Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Wprowadzono sztandar szkoły, dokonano wciągnięcia flagi na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego.

Szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością : Wójt Gminy Ostróda - Pan Bogusław Fijas oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Janina Roman. Zaproszeni goście podziękowali Pani Grażynie Lipińskiej za wieloletnią i owocną pracę na stanowisku dyrektora tejże placówki. Podziękowania spłynęły również od nauczycieli i pracowników szkoły.

Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego - Pan Rafał Jarema serdecznie powitał wszystkich przybyłych na w.w. inaugurację. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w gimnazjum. Życzył wszystkim, aby ten rok szkolny przyniósł wiele sukcesów w dziedzinie nauki i sportu.

Rozpoczęcie roku szkolnego to również wspomnienie tragicznego września 1939 roku. Społeczność szkolna oraz goście uczcili minutą ciszy pamięć żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

DSCF6203IMG 20160901 090208