UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

Gmina 14.11.2013

W piątek, 8 listopada 2013r. społeczność szkolna Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, obchodziła niezwykłą uroczystość nadania Sztandaru Gimnazjum. Na uroczystość przybyły liczne poczty sztandarowe ze szkół z Miasta i Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście.

Współorganizatorami uroczystości była 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana w Elblągu, 20. Bartoszycka Brygada Zmechanizowana oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie, datego też uroczystość miała charakter niezwykle podniosły. Po mszy świętej w Kościele pw. św. Piotra i Pawła, podczas której poświęcono sztandar, i Apelu Pamięci, przy budynku Gimnazjum posadzono dąb ku czci poległego w Afganistanie mł. chor. Piotra Ciesielskiego oraz odsłonięto tablice pod dębami poświęconymi żołnierzom Wojska Polskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w środku budynku. Pani Dyrektor Grażyna Lipińska dokonała uroczystego przekazania Sztandaru Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu dla pocztu szatndarowego, a uczniowie klas I oraz nauczyciele złożyli ślubowanie na nowo przekazany sztandar.

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w imieniu Samorządu Gminy Ostróda złożył na ręce Pani Dyrektor Grażyny Lipińskiej serdeczne gratulacje oraz życzenia.