V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda za nami!

Sport 28.08.2023

26 sierpnia na hali sportowej w Samborowie 60 zawodników wystąpiło w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata. Wśród uczestników 5. Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda była m.in. wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz.

 

Wyniki

 

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg i +125 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary.

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja - wyciskanie odważników 2x17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg. Podobnie jak przed rokiem w niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Najsilnieszy Sołtys w Polsce - Artur Wiśniewski!

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski i Artur Wiśniewski, współorganizator mistrzostw. 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawody po raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w podobnym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzięcia.