V Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „ Czyste Środowisko”

Gmina 25.01.2012

30 grudnia 2011r. w Urzędzie Miasta Ostróda odbyło się V Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „ Czyste Środowisko”, podczas którego została uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa Związku Gmina na lata 2012-2016, jak również podjęta uchwała budżetu Związku Gmin na 2012r.

Aktualnie Samorządy zrzeszone w Związku nie ponoszą już kosztów planowanej, przyszłej rozbudowy zakładu. Skupiają się głównie nad analizą funkcjonowania spółki ZUOK Rudno, oraz przygotowaniem wspólnej koncepcji budowy systemu gospodarki odpadami na terenie Związku. Ma to duże znaczenie w sytuacji nowych przepisów, dotyczących ustawy o utrzymaniu  czystości i porządku w gminach - gdzie dysponentami odpadów komunalnych będą Samorządy.