V Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

Oświata 31.05.2023
Uczestnikami Zlotu byli uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Idzbarku, Brzydowie, Szyldaku, Durągu, Lipowie, Zwierzewie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samborowie, Tyrowie oraz Pietrzwałdzie. Wolontariuszy przywitała Dyrektor ZSP w Pietrzwałdzie Katarzyna Wrzesińska. W ramach integracji przedstawiciele z opiekunami wszystkich Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działającego na terenie Gminy Ostróda udali się na pieszą wędrówkę połączoną z grą terenową. Piękna, słoneczna pogoda umożliwiła młodzieży poznanie walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, w tym Rezerwatu Przyrody "Jeziora Francuskiego". Po miłej wędrówce na Wolontariuszy czekało ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło także czasu na miłą zabawę, wspólne rozmowy i dzielenie się doświadczeniami.

Wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pietrzwałdzie serdecznie dziękują Pani Jolancie Dakowskiej za pozdrowienia i słowa uznania. Koleżankom i kolegom oraz opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół gminnych za bardzo miłe spędzenie czasu oraz nawiązanie nowych znajomości.