VI Rekreacyjny Bieg Rolkarski – Półmaratonu „MAŁA DYLEWSKA”

Gmina 21.06.2012

17 czerwca 2012 roku punktualnie o godzinie 11.00 wystartowało blisko 80 uczestników VI już Rekreacyjnego Biegu Rolkarskiego – Półmaratonu „MAŁA DYLEWSKA”. Pokonanie malowniczej, acz trudnej technicznie trasy, wiodącej zboczem Dylewskiej Góry, najlepszym zabrało 40 minut.

Pierwszy linię mety przy Szkole Podstawowej w Szczepankowie przekroczył Piotr Andrzejewski reprezentujący barwy 4SKATING.PL/BONT.PL, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji półmaratonu. Jego czas to 00:40:14. Drugi był Julian Ziółkowski z Gdańska, a trzeci Mirosław Wilczyński z Wałcza. Wśród kobiet najszybsza okazała się zawodniczka klubu   4SKATING.PL/BONT.PL – Barbara Matczak, która była wolniejsza od pierwszego na mecie mężczyzny zaledwie o 10 sekund! Druga linię mety przekroczyła Wioletta Zaczkowska (STR STARBLADE Stargard), a trzecia Sylwia Rogiewicz (4SKATING.PL/BONT.PL). Nie wyniki jednak są najważniejsze w tej imprezie, a atmosfera. MAŁA DYLEWSKA to bieg rekreacyjny, mający na celu po pierwsze: zaprezentowanie uroku Wzgórz Dylewskich, po drugie: zachęcenie wszystkich do poruszania się na „świeżym powietrzu”, spotkania się i pobiesiadowania wśród ludzi pozytywnie zakręconych. Wyniki i więcej zdjęć odnaleźć można na stronie www.maladylewska.pl. A już dziś stowarzyszenie PAŁAC KLONOWO oraz Gmina Ostróda i Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna zapraszają do treningu i startu w przyszłorocznej edycji imprezy.