VII GMINNY PRZEGLĄD WIDOWISK KOLĘDNICZYCH "HERODY 2009"

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 29.01.2009

W dniu 29 stycznia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie odbył się VII Gminny Przegląd Widowisk Kolędniczych „HERODY 2009”. Celem przeglądu było podtrzymanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Trzech Króli i Zapustów oraz prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego dzieci i młodzieży .

W przeglądzie wzięły udział grupy teatralne z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda m.in. Przedszkole ze Starych Jabłonek, Oddział Przedszkolny z Lipowa oraz Gimnazjum z  Durąga. Niestety w tym roku pomimo dużej ilości zgłoszeń grupy kolędnicze odwołały swój udział z powodu panującej grypy. Specjalnie powołana komisja konkursowa, oceniając dobór tekstów i wykonanie, rekwizyty kolędnicze, stroje, dekoracje, grę aktorów oraz ogólne wrażenie przyznała następujące miejsca:

I   miejsce Przedszkole w Starych Jabłonkach

II  miejsce Szkoła Podstawowa  Oddział Przedszkolny w Lipowie

Wyróżnienie Gimnazjum w Durągu

Wszystkie grupy kolędnicze otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Ostróda.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.