VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 20.05.2009

Tegoroczny festiwal odbył się 20 maja 2009r w kinoteatrze. Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr. 4 W Iławie.
W konkursie uczestniczyło wiele zespołów z województwa
warmińsko-mazurskiego .
   Zespół „Iskierka” zajął pierwsze miejsce w przeglądzie śpiewając piosenkę „Spacerologia” , instruktorem zespołu  jest p. Elżbieta Gałan.
Zespół „ASTRA” utworem „Góralska Opowieść ” wyśpiewał drugie miejsce zaś zespół „Fart” otrzymał wyróżnienie. Nie można pominąć również udziału dwóch solistek Wiktorii Opalińskiej oraz Weroniki Sadowskiej z GOK Samborowo, które mimo niewielkiego doświadczenia scenicznego godnie reprezentowały Gminę Ostróda. O miejscach na podium zdecydowały m.in. umiejętności wokalne, walory muzyczne, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zespoły wystąpiły w składzie:

Zespół „FART”
1. Karolina Pastor