Wieczór Kolęd w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzydowie.

Gmina 16.01.2024
Wieczór Kolęd w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzydowie, zebrał wszystkich zgromadzonych gości w niesamowitą podróż wspólnego śpiewu.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, swoim przemówieniem zaszczycił Marszałek Bogdan Bartnicki oraz Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau.

Dzieci i młodzież ze szkolnej grupy teatralnej "Teatrzyk po dzwonku" wystawiły przepiękne jasełka. Zaprezentowali się również wspaniali uczniowie z grupy przedszkolnej, po czym grupa taneczna wprowadziła zgromadzonych swoim „tańcem aniołów” prosto do nieba.
Nie zabrakło również muzyki na żywo w wykonaniu bardzo zdolnych uczniów klasy 1 i 2 i wykonania „Bosego Pastuszka” przez „Ekipę nie tylko z Brzydowa”. Swoim występem zaszczyciła grupa folkowa „Po burzy” z GCK-B w Samborowie. Koncert w wykonaniu dorosłych rozpoczęli pracownicy szkoły. Wspaniale tego pięknego dnia włączyły się sołectwa, Brzydowo, Ornowo, Rudno, Kraplewo oraz Lichtajny, prezentując przygotowane przez siebie kolędy. Aby zakończyć ten magiczny wieczór OSP Brzydowo wystąpiło z przygotowanym przez siebie repertuarem, a KGW Brzydowo przypomniało nam o tych, których niestety nie ma już z nami, cudnie, nostalgicznie wykonując „Kolędę dla nieobecnych”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaroszonym gościom, rodzicom, uczniom, mieszkańcom, wszystkim, którzy sprawili, aby tego właśnie dnia być jednością wspólnego kolędowania.

Zdjęcia: NOS Portal