Wielki Sukces w Turnieju O Puchar TVP Olsztyn w Tenisie Stołowym

Sport 29.04.2014

Finał 55 Turnieju Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS o Puchar TVP Olsztyn odbył się 27 kwietnia w Olecku   i zgromadził najlepszych tenisistów stołowych, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji. Impreza ma wielkie tradycje, a zdobyty tytuł duży prestiż więc zwycięzcy z satysfakcją  odbierali nagrody. Szczególnie zadowoleni byli reprezentanci gminy ostróda – triumfatorzy klasyfikacji zespołowej. Wyprzedzili Kalinowo i Działdowo. Główne trofeum „Puchar TVP Olsztyn” odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, który od początku turnieju kibicował swoim zawodnikom.

Wśród finalistów nie brakowało znanych nazwisk zawodników, którzy startują w niższych klasach rozgrywek ligowych, także w turniejach amatorskich. Tu z reguły potwierdzali swe umiejętności, a udział w tym turnieju był dla wielu szczególnym występem. Czasy się zmieniały, a impreza przetrwała. Najważniejszy jest w niej duch sportu. On nigdy nie zgasł i mamy nadzieje tak będzie dalej.

W klasyfikacji generalnej reprezentanci Gminnego Zrzeszenia LZS w Ostródzie zdobyli 93 punkty, co dało im niekwestionowane zwycięstwo, bowiem wyprzedzili swoich konkurentów o ponad 52 pkt.

Zawodnicy zajęli następujące miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

5-6. Kawiak Marta

1. Petaś Kacper

2. Michalak Paweł

3. Żebrowski Jędrzej

4. Kawiak Krystian

5-6.Prostasiewicz Krystian

7-8. Ślazińska Agnieszka

2. Pruchniewska Natalia

3. Dąbrowski Rafał

5-6. Sikora Dariusz

1.Wawrowska Małgorzata