Wielkie święto dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach

OSP 18.03.2024

Dzisiaj odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz otwarcia dobudowanego garażu w remizie Jednostki OSP Reszki. Koszt zakupu nowego samochodu przekroczył 1 milion 100 tysięcy złotych. Środki na ten cel pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, budżetu Gminy Ostróda oraz środków własnych OSP Reszki. Dobudowany garaż to kolejny krok naprzód dla Jednostki OSP Reszki. Finansowanie budowy pochodziło z Budżetu Gminy Ostróda oraz od Marszałka Województwa. Część prac została wykonana przez członków OSP Reszki we własnym zakresie. Koszt rozbudowy to około 250 000,00 zł.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas, oraz członkowie OSP Reszki złożyli podziękowania w formie okolicznościowych statuetek dla osób, które przyczyniły się lub wsparły zakup nowego samochodu oraz rozbudowy remizy. Jednocześnie odsłonięto okolicznościową tablicę upamiętniającą założycieli oraz zasłużonych działaczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszkach.