Wizyta lekarza weterynarii w Przedszkolu Samorządowym w Tyrowie

Oświata 09.11.2023
Do przedszkola w Tyrowie zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie Pani Aneta Wójcik, lekarz weterynarii wraz z uroczym pieskiem Dżakim.
Celem wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.

 

Dzieci poznały zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń - postawa żółwia. Pani weterynarz przyniosła ze sobą różne narzędzia, których używa w codziennej pracy: słuchawki, strzykawki, zestaw do podłączenia kroplówek, termometr, itp. A także szczotki i nożyczki fryzjerskie potrzebne do strzyżenia czworonogów .Dzieci oglądały i dotykały narzędzi, dzieliły się spostrzeżeniami. Mogły uczestniczyć w symulowanej operacji kota, który połknął koralik. Dowiedziały się, jak należy założyć opatrunek na łapkę zwierzątka i zrobić zastrzyk. Słuchały, także przez stetoskop jak bije serce pieska, na zakończenie ich własne serduszka.
 
Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania dotyczące zwierząt i pracy weterynarza.
 
BARDZO WAŻNE!!!!! Spotkane miało również uzmysłowić dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką, czuje, pragnie i cierpi, jak człowiek.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Anecie pamiątkowego, pluszowego pieska z dedykacją od przedszkolaków, dziękując za ciekawe zdjęcia.