Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe

Sport 07.04.2014

W niedzielę, 6.04 br. reprezentacja Gminy Ostróda zwyciężyła w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które zorganizowane zostały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.

Skład reprezentacji stanowili pracownicy samorządowi z Wójtem Gminy Ostróda - Bogusławem Fijasem na czele, radni, sołtysi i mieszkańcy gminy. Do walki o główne trofeum stanęło 16 gmin z naszego województwa. Rywalizacja rozpoczęła się od konkurencji indywidualnych kadr kierowniczych, w których to Wójt  dla gminy wywalczył złoto,  swoich rywali pozostawając daleko w tyle. W zmaganiach sołtysów 5 raz z rzędu wygrał sołtys Idzbarka - Witold Bojar. Spośród reprezentacji gminy w konkurencjach indywidualnych miejsca na podium wywalczyli również: Artur Wiśniewski - srebrny medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 75 kg, Sebastian Klimecki - brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii poniżej 75 kg, Krzysztof Opaliński - zdobył drugie miejsce w szachach, Rafał Dąbrowski - srebrny medal w tenisie stołowym mężczyzn, Małgorzata Wawrowska - trzecie miejsce na podium w tenisie stołowym kobiet, natomiast Cezary Wawrzyński i Jerzy Kraśniewski zajęli III miejsce w brydżu sportowym. Najwiekszych emocji dostarczyła jak co roku ostatnia konkurencja igrzysk - przeciąganie liny. Każda gmina wystawiła tu swoich najsilniejszych zawodników, jednak reprezentanci Gminy Ostróda występujący w składzie: Ewa Piotrowicz, Emilia Goszczycka, Artur Wiśniewski, Andrzej Szulc i Robert Błaszkiewicz byli bezkonkurencyjni i nie dali rywalom żadnych szans w walce o złoto.