Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego”

Sport 05.04.2016

Reprezentacja Gminy Ostróda zajęła trzecie miejsce podczas Wojewódzkich Halowych Igrzysk Samorządowych o „Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Igrzyska odbyły się w Olecku w dniu 2 kwietnia br.. Uczestnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach wliczanych do klasyfikacji generalnej. Skład reprezentacji stanowili pracownicy samorządowi z Wójtem Gminy Ostróda - Bogusławem Fijasem na czele, radni, sołtysi i mieszkańcy gminy. Do walki o główne trofeum stanęło 12 gmin z naszego województwa.

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w trójboju Wójtów i Burmistrzów zdecydowanie wygrał z konkurentami zdobywając złoty medal. Także w podnoszeniu odważnika w kat. +75 kg. nasz Mistrz Artur Wiśniewski zdeklasował swoich rywali zdobywając złoty medal, ponadto Jonasz Całka w kat. do 75 kg. wywalczył srebrny medal. Największe emocje były jak zawsze podczas przeciągania liny. W tej prestiżowej konkurencji nasza 5 osobowa ekipa w składzie: Ewa Piotrowicz, Emilia Goszczycka, Artur Wiśniewski, Andrzej Szulc i Michał Gołębiewski nie miała sobie równych i zdecydowanie zdobyła pierwsze miejsce.

Głównymi celami organizowania tego typu spotkań jest popularyzacja kultury fizycznej, aktywizacja działalności sportowo-rekreacyjnej i organizacyjnej gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego.