Wojewódzkie zimowe Igrzyska Wsi o Puchar Marszałka Województwa

Sport 29.03.2011

W ostatnią sobotę marca reprezentacja Gminy Ostróda uczestniczyła w Wojewódzkich Zimowych Igrzyskach Wsi o Puchar Marszałka Województw. Gospodarzem imprezy w tym roku była Gmina Reszel. Wśród tegorocznych konkurencji, w których zawodnicy musieli wykazać się dobrą kondycją, znalazł się slalom sprawnościowy, rzuty lotką do tarczy, strzelanie piłką do bramki, przeciąganie liny, czy podnoszenie odważnika. Zawodnicy grali również w szachy, warcaby oraz sportowego brydża.

Reprezentanci naszej gminy zajęli kilka bardzo dobrze punktowanych miejsc. Najlepiej wypadliśmy w konkurencjach siłowych. Pan Ryszard Tyszer, po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny w podnoszeniu odważnika w kategorii open i zdobył złoty medal. Natomiast drugie miejsce i srebrny medal zdobyła nasza drużyna w najbardziej widowiskowej konkurencji, a mianowicie w przeciąganiu liny. Ponadto zawodnicy z naszej reprezentacji zdobyli jeszcze dwa srebrne medale i jeden brązowy.