Wycieczka do Warszawy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tyrowie

Oświata 14.06.2023

Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Tyrowie wraz z wychowawcą wybrali się do Warszawy. Plan wycieczki był bardzo intensywny. Na początek odwiedzili Pałac Kultury i Nauki najbardziej charakterystyczny obiekt w centrum miasta, aby z tarasu widokowego, na 30 piętrze budynku obejrzeć imponującą panoramę Stolicy.

Następnie udali się przez Śródmieście w kierunku Placu Piłsudskiego, gdzie zatrzymali się przy miejscach pamięci takich jak Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Podczas spaceru po Starym Mieście uczniowie mieli możliwość podziwiać m.in. fragmenty murów obronnych miasta - zwanych Barbakanem, Katedrę Warszawską, Zamek Królewski, Pomnik Syreny, Kolumnę Zygmunta i malownicze kamienice. Ulicą Krakowskie Przedmieście udali się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie pani przewodnik oprowadziła grupę po imponujących pokojach rezydencji i opowiedziała o ciekawszych momentach z historii naszego kraju. Przechodzili nawet obok gabinetu Pana Prezydenta, który odbywał akurat służbowe spotkanie, więc nie było możliwości choćby krótkiego spotkania. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta na Stadionie Narodowym.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć autobus naszej reprezentacji zawodników w Piłce Nożnej, która właśnie podjechała na trening przed meczem Polska - Niemcy. Po dniu pełnym atrakcji uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, lecz równie mocno zmęczeni. W pociągu pytali, czy jeszcze w przyszłym roku zorganizowana zostanie wycieczka do Stolicy, gdzie miejsc do zwiedzania nie brakuje.