Wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku do Warszawy

Oświata 07.05.2024

Uczniowie klas I-III z Szyldaka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem w planie wyjazdu były Łazienki Królewskie. Dzieci miały czas na spacer i zjedzenie śniadania na łonie natury, obserwowały rośliny i zwierzęta oraz piękno architektury. Następnie rozpoczęły grę terenową „Wehikuł czasu”, która polegała na poszukiwawczej wędrówce z użyciem mapy, kompasu i lornetki. Przechodziły z punktu do punktu wykonując różne zadania: szukanie budynków, czy rzeźb na podstawie fragmentu fotografii. Dużą atrakcją okazał się spacerujący paw, który pięknie zaprezentował swój ogon. Po przerwie obiadowej, posileni i wypoczęci ruszyli do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechali windą na taras widokowy. Możliwość zobaczenia miasta z dużej wysokości wzbudziły ogromny zachwyt. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta Warszawy. Uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski. Nie zabrakło czasu na wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz zakupów upominków na Jarmarku Zygmuntowskim.

Uczestnicy podsumowali wyjazd stwierdzając, że taka forma nauki najbardziej im odpowiada i na pewno dużo z takiej lekcji zapamiętają.