Wydarzenia rekreacyjne w Gminie Ostróda

Gmina 03.04.2024

Gmina Ostróda jest miejscem, gdzie nie brakuje wydarzeń rekreacyjnych, promocyjnych oraz tych, które promują bogactwo naszego dziedzictwa kulinarnego. Z roku na rok nasze imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem! Zapraszamy na kolejną serię tegorocznych wydarzeń, które pozwalają nam na celebrowanie naszej lokalnej kultury, tradycji oraz pasji. Gmina Ostróda jest miejscem tradycji, integracji i smaków!

????‍♂️RAJD ROWEROWY WZGÓRZA DYLEWSKIE ????‍♂️
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję rajdu rowerowego, który stał się już tradycją w naszej gminie! 18 maja 2024 r. rowerzyści wyruszą na ponad 25-kilometrową trasę, rozpoczynającą się w Kajkowie i kończącą na rodzinnym pikniku przy ognisku na Wzgórzach Dylewskich. To wyjątkowa okazja, by odkryć piękno naszej gminy, podziwiając malownicze krajobrazy i zachowane w dawnej formie miejsca. To nie tylko sportowa rekreacja, ale także okazja do integracji oraz poznania ciekawych miejsc i tradycji!
???? ŚWIĘTO CHLEBA ????
Kolejne święto kulinarnych tradycji, podczas którego promujemy zdrową żywność oraz tradycyjne wyroby kuchni mazurskiej. Konkursy, zabawy, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich – to wszystko sprawi, że Święto Chleba jest wyjątkowym przeżyciem dla każdego miłośnika dobrej kuchni i lokalnych smaków.
????GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW ????
Uroczyste obchody zakończenia żniw oraz podsumowanie ciężkiej pracy lokalnych rolników! Msza święta, odznaczenia rolników, program artystyczny – to tylko niektóre atrakcje, które czekają podczas tego wyjątkowego święta. Nie zapominamy także o stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, które zawsze przygotowują coś wyjątkowego!
????MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA ????
Dzień pełen smaku i tradycji! Wydarzenie promujące naturalną, lokalną żywność oraz bogactwo kulinarnych doświadczeń naszego regionu. Konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaków, pokazy kulinarne i koncerty – to wszystko czeka na Was podczas Mazurskiego Dnia Ziemniaka w Kraplewie!
????FESTIWAL DYNI ????
Najbardziej kolorowy jesienny festiwal w Gminie Ostróda! Festiwal Dyni to okazja do poznania kulinarnej magii dyni oraz możliwość zakupu lokalnych wyrobów i rękodzieła. Park w Durągu zostanie ożywiony tysiącami kolorowych dyni, a wystawcy zadbają o niezapomnianą atmosferę!

Wydarzenia gminne to chwile pełne zabawy, smaku i integracji!