XXII edycja Rajdu Rowerowego Wzgórza Dylewskie - pełna radości, przygód i wspólnych wysiłków!

Gmina 27.05.2023

W sobotę odbyła się XXII już edycja rekreacyjnego wydarzenia, jakim jest Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 500 rowerzystów, którzy wzięli udział w tej niezwykłej przygodzie. Na starcie stanęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin, oraz Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas, którzy dali symboliczny sygnał do rozpoczęcia rajdu.

Wyruszył peleton Tour de Gmina Ostróda, który zrzeszał zarówno najmłodszych pasjonatów dwóch kółek, jak i doświadczonych rowerzystów. Trasa liczyła około 23 kilometry, prowadząc uczestników przez malownicze krajobrazy gminy Ostróda, z najwyższym punktem na wzniesieniu Warmii i Mazur. Wytyczone i oznakowane szlaki rowerowe pozwoliły na komfortową i bezpieczną podróż, choć nie brakowało momentów, kiedy trzeba było odrobinę wysiłku, a czasem nawet podprowadzić rower. Niezależnie od trudności, wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy i radością dotarli do mety, godni pełnego uznania za swoje osiągnięcia.

Zwieńczeniem trasy, rozpoczynającej się w Kajkowie, był rodzinny piknik odbywający się nieopodal szczytu Góry Dylewskiej, który wznosi się w Wysokiej Wsi i jest najwyższym punktem Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, osiągającym imponującą wysokość 312 metrów nad poziomem morza. Na mecie rajdu na uczestników czekał już regenerujący posiłek, przygotowany przez KGW Pietrzwałd, oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. W ramach tradycji działała również "Rajdowa Poczta", która umożliwiała bezpłatne wysłanie pozdrowień z rajdu do bliskich i przyjaciół na specjalnie przygotowanych pocztówkach o tematyce rowerowej. Podczas pikniku najmłodsi mogli korzystać z parku rozrywki i brać udział w konkursach rekreacyjno-sportowych.  Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas tegorocznej imprezy.

Jednym z punktów programu było ogłoszenie wyników konkursu na "Najlepszy film promujący sołectwa Gminy Ostróda". I miejsce ex aequo otrzymały Sołectwo Ornowo oraz Sołectwo Brzydowo. Dla obu sołectw przewidziana była nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych. III miejsce zajęło Sołectwo Idzbark, które otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Dodatkowo komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Sołectwu Zwierzewo, które otrzymało  nagrodę pieniężną w wysokości 300 złotych. Gratulacje!

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć również części artystycznej, która została zorganizowana przez utalentowaną grupę taneczną z GCK-B Samborowo oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie. Podczas swojego występu zaprezentowali widowiskowe układy taneczne, pełne energii i wyczucia rytmu. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji, uczestnicy rajdu mieli okazję podziwiać barwne i emocjonujące przedstawienie, które dodatkowo wzbogaciło atmosferę wydarzenia.

Wśród uczestników imprezy tradycyjnie jak co roku rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji, która odbędzie się za rok. Niech przygoda na dwóch kółkach trwa!