Zapraszamy 20 i 21 sierpnia na plażę Hotelu Anders w Starych Jabłonkach!

Sport 18.08.2011

Już 20 i 21 sierpnia na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach,  po raz trzeci odbędzie się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej

 


To odmiana halowej wersji tej dyscypliny, ale:

-zespoły składają się z 3 zawodników i bramkarza,

- mecz trwa 2 połowy po 10 minut każda, z 5 minutową przerwą pomiędzy,

- w każdej z części musi być wyłoniony zwycięzca, w przypadku remisu gra toczy się do”złotej bramki”,

- zdobycie bramki w „zwykły” sposób to 1 pkt., natomiast trafienie wyjątkowe np. po wrzutce innego zawodnika lub rzut z obrotem to już 2 pkt,

- jeśli po 2 połowach jest remis, sędzia zarządza tzw. shoot –out, czyli rzuty sam na sam z bramkarzem- po podaniu od goalkipera własnej drużyny, zawodnik rzuca w dowolny sposób na bramkę przeciwników.

Gospodarzami turnieju, a także obrońcami tytułu mistrzowskiego wśród mężczyzn jest drużyna Warmii Olsztyn. Oprócz nich w turnieju panów zagrają także ekipy- BHT GRU Poznań, SMS Rondel Team Legnica, Gwardii Koszalin, BHT Damy Radę Inowrocław, LKS Promień Kowalewo Pomorskie, Gwardia Opole, Fuzja Olsztyn i w razie wycofania się któregoś z powyższych zespołów KSZO Ostrowiec.

Wśród pań tytułu broniły będą zawodniczki AZS AWF Wrocław. W turnieju kobiet zagrają także- Byczki Kowalewo Pomorskie, Reflex Pyrki AZS ZWF Poznań, Tor Dobrzeń Wielki, Warszawa Skład, Red Hod Czili Buk, Relax Warszawa oraz Po-goń Szczecin.

Stadion główny, na którym w ostatnim tygodniu lipca odbył się Puchar Świata w siatkówce plażowej, pomieści 2 500 kibiców.

Organizatorzy, znani z wzorowej organizacji turniejów World Tour w siatkówce plażowej zapewniają, że atrakcji na światowym poziomie, nie zabraknie również podczas turnieju plażowej odmiany piłki ręcznej.