Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP o Mistrzostwo Powiatu Ostródzkiego

OSP 05.06.2023

W sobotę na boisku sportowym w Idzbarku odbyły się Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP o Mistrzostwo Powiatu Ostródzkiego. Jednocześnie prowadzona była klasyfikacja o Puchar Wójta Gminy Ostróda dla jednostek z Gminy Ostróda. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 17 10-osobowych drużyn w tym 14 chłopięcych i trzy dziewczęce z tego 3 drużyny chłopięce były z poza Gminy Ostróda .

 

W konkurencji chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda- w skład drużyny mogły również wchodzić dziewczęta, klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. MDP OSP Brzydowo
2. MDP OSP Pietrzwałd
3. MDP OSP Durąg
4. MDP OSP Turznica
5. MDP OSP Stare Jabłonki
6. MDP OSP Reszki
7. MDP OSP Samborowo
8. MDP OSP Idzbark
9. MDP OSP Ornowo
10. MDP OSP Naprom
11. MDP OSP Smykówko
 
Drużyny dziewcząt wystawiły 3 OSP. Najlepsze okazały się dziewczęta z Brzydowa. Pozostałe miejsca zajęły: 2.Samborowo i 3. Stare Jabłonki.
 
Zawody zostały przeprowadzone przy pięknej pogodzie na doskonale przygotowanych przez druhów z OSP w Idzbarku boiskach. Zwycięskie drużyny otrzymały ufundowane przez Wójta Gminy puchary, dyplomy i medale. Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zajęły trzy czołowe miejsca otrzymali nagrody rzeczowe. Poseł ziemi Ostródzkiej Zbigniew Babalski ufundował nagrody specjalne dla najlepszej drużyny w ćwiczeniu bojowym i w sztafecie. Nagrody otrzymały drużyny chłopców z Brzydowa i Pietrzwałdu. Zawody Powiatowe jednocześnie klasyfikują do Zawodów Wojewódzkich. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców wygrały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Brzydowa. Gratulujemy