KONKURS CZYTELNICZY - LEGENDY POLSKIE

16.01.2018

16 stycznia 2018 r. nauczyciel biblioteki p. Dorota Czarnik przeprowadziła w klasie II konkurs czytelniczy pt. „Legendy Polskie”. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące legend, które p. Dorota czytała im podczas cotygodniowych spotkań.

I miejsce w konkursie zajęła Maja Rzymowska

II miejsce Nikola Świderska

III miejsce Hubert Trzęślewicz

KONKURS CZYTELNICZY - LEGENDY POLSKIE

Bezpieczne Ferie

16.01.2018

Dnia  15 stycznia 2018 r. jak co roku zorganizowane zostało spotkanie z dzielnicowym asp. Krzysztofem Rogowskim oraz sierż. Eweliną Szczerbowską  na temat „Bezpieczne ferie”. Dzielnicowy przekazał pedagogowi plakat z informacją o jego służbowych numerach kontaktowych.

Bezpieczne Ferie

Gminny Konkurs plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

12.01.2018

Uczniowie z klasy IV—VI wzięli udział w Gminnym Konkursie plastycznym na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Konkurs zorganizowany został przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie. Komisja konkursowa miała wielki dylemat, które prace powinny być nagrodzone. Uczestnicy wykazali się wielkim talentem oraz pomysłowością. Stroiki były przepiękne. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Włodarczyk, klasa V

Bartosz Szmygielski, Klasa V

Dominika Zimna, klasa V

Aleksander Konopka, klasa IVb

Nagrody zostały uroczyście wręczone 10.01.2018r. w  Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie o godzinie 10:00.

Gminny Konkurs plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Zebranie z rodzicami

11.01.2018

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie informuje, że  w dniu 18.01.2018 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

W tym dniu o godz. 17.00 odbędą się warsztaty dla rodziców „Stymulowania rozwoju dziecka i zwiększenia kompetencji rodzicielskich w procesie edukacji dziecka”  w ramach projektu - Szkolna Akademia Przyszłości.

Zebranie z rodzicami
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Szkolne eliminacje do XXXIII Międzywojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego

07.01.2018

W tym roku szkolnym konkurs przebiega pod hasłem „ Ptaki szponiaste naszych parków”.

W  etapie szkolnym, który odbył się 04.01.2018 r. wzięło udział 7 uczniów z klas IV-VII.
Po rozwiązaniu testu wyłoniono czterech zwycięzców, którzy przejdą do dalszego etapu konkursu.

Są to : Nikola Pasiut klasa VII

Patrycja Wiśniewska klasa V

Oliwia Włodarczyk klasa V

Daria Kołaczkowska klasa V

Gratulacje!

Ciekawe lektury – zachęcamy do czytania

07.01.2018

Dzieci chętnie słuchają, gdy ktoś czyta im na głos ciekawe książki. Zainteresowanie jest jeszcze większe, jeśli czytającymi są starsi koledzy i koleżanki. W tym roku uczniowie klasy VII w ramach wolontariatu czytali przedszkolakom krótkie bajeczki.

Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w systematycznych  spotkaniach z nauczycielką biblioteki. Uczniowie klasy II zapoznali się z „Legendami polskimi”, natomiast klasa III poznała książkę „Charlie i fabryka czekolady”.

Ciekawe lektury – zachęcamy do czytania

Zajęcia taneczne

04.01.2018

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci mają możliwości uczestniczenia w zajęciach tanecznych.

Zajęcia taneczne

Jasełka w grupie 5- 6 - latków

04.01.2018

18 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy 5,6 latków. Zuchy zaprezentowały przed rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności aktorskie, wokalne oraz taneczne. Była to wspaniała okazja do wprowadzenia w szczególny, świąteczny nastrój. Dobrane  treści, muzyka i stroje wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role - było pięknie i nie brakowało wzruszeń.

Jasełka w grupie 5- 6 - latków

Jasełka w grupie Krasnali

03.01.2018

„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają. Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Jasełka w grupie Krasnali

Program edukacyjny - Trzymaj Formę

02.01.2018

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.  Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.

W ramach programu kl. VI przygotowała pyszne i zdrowe kanapki.

Program edukacyjny - Trzymaj Formę