Gmina

„Wzgórza Dylewskie – powinowactwa skandynawskie” – plener artystyczny w Glaznotach

27.07.2018

W ramach długofalowego projektu Centrum Kultury Pamięci w Glaznotach, w sąsiedztwie średniowiecznego kościoła wiejskiego odbył się drugi artystyczny plener rzeźby w kamieniu i malarstwa. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie koordynowali Wiesław Skrobot (Pracownia Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie) i Alicja Szarzyńska (Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej/Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie).

Tematem przewodnim pleneru były podobieństwa krajobrazowe, związane przede wszystkim z pochodzeniem geologicznym największego bogactwa Wzgórz Dylewskich – głazów narzutowych przyniesionych tu przed wiekami ze Skandynawii przez lodowiec zlodowacenia bałtyckiego.

Złote Gody w Gminie Ostróda

27.07.2018

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Teresa i Henryk Malik z Pietrzwałdu oraz Państwo: Teresa i Tadeusz Płecha z Tyrowa  zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody w Gminie Ostróda

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

26.07.2018

Już po raz trzynasty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc oraz Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłosili 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji w Lubajnach odbyła się Msza święta, podczas której zostały poświęcone samochody, motocykle, a nawet rowery. Dodatkowym ważnym wydarzeniem było poświęcenie kapliczki z figurą św. Krzysztofa oraz uroczyste otwarcie Alei Bezpiecznego Kierowcy, Pieszego i Rowerzysty.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Lubajnach

19.07.2018

Już po raz trzynasty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25. lipca: Dniem Bezpiecznego Kierowcy W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie. 25.07.2018 r. - Lubajny  - parafia Św. Benedykta

Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Lubajnach

Delegacja z Litwy i Ukrainy w Gminie Ostróda

16.07.2018

Gmina Ostróda gościła delegację z partnerskiego Rejonu Silute z Litwy oraz z Rejonu Korzec na Ukrainie. Celem wizyty było omówienie współpracy w sprawie współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego, turystycznego i kulturalnego regionów w ramach współpracy międzynarodowej. Goście podczas trzydniowej wizyty odwiedzili Urząd Gminy Ostróda, zwiedzili zakład ZUOK RUDNO, zamek w Malborku oraz mieli okazję zobaczyć inscenizację Bitwy pod Grunwaldem.

Delegacja z Litwy i Ukrainy w Gminie Ostróda
Gmina

Susza - można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych!

29.06.2018

W związku z wystąpieniem suszy rolniczej informujemy o możliwości  składania wniosków celem oszacowania szkód. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 w Sekretariacie (I piętro, pok. 202) oraz w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej (II piętro, pok. 308) Urzędu Gminy Ostróda.

Wszelkich informacji na temat wniosków suszowych udzielamy pod nr tel. (89 )676-07-84.

Wniosek do pobrania

Susza - można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych!
Gmina

Pomagamy Nikoli (piknik rodzinny, tańsze bilety na ORF, koncerty)

27.06.2018

Nikola jest uczennicą piątej klasy jednej z ostródzkich szkół podstawowych. Interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną i siatkówką. Niestety od kilku miesięcy walczy z rakiem kości. Nikola potrzebuje stałego, specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Pomóżmy Nikoli wrócić do zdrowia i udajmy się 1 lipca na nabrzeże Jez. Drwęckiego na piknik rodzinny i koncert Ostre Dzianie#2 do amfiteatru.
W czasie koncertu oraz wcześniej od godz. 12:00 będą sprzedawane bilety w promocyjnej cenie na Ostróda Reggae Festiwal dla mieszkańców Ostródy i Gminy Ostróda. Cena takiego biletu to 160 zł. Z każdego sprzedanego biletu 5 zł przeznaczone zostanie również na leczenie Nikoli.

Pomagamy Nikoli (piknik rodzinny, tańsze bilety na ORF, koncerty)