Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Kątnie

07.11.2018

W Kątnie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas wydarzenia został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Uroczystość w Kątnie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Kątnie
Gmina

Ogłoszenie o otwartym konkursie na wybór partnera do opracowania i realizacji projektu

31.10.2018

Otwarty konkurs na wybór partnera/partnerów do opracowania i realizacji projektu pt. „Ekologiczna Gmina - inwestycje w OZE w Gminie Ostróda” przewidzianego do złożenia w konkursie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020, w ramach Działania 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, Zadanie 2 Budowa, rozbudowa oraz przebudowa infrastruktury (w tym zakup niezbędnych urządzeń) mające na celu produkcję energii elektrycznej i/lub cieplnej z odnawialnych źródeł energii, w tym instalacji wykorzystujących energię słońca (np. kolektory słoneczne, fotowoltaika). Nr naboru: RPWM.04.01.00-IZ.00-28-002/18.

Wyniki wyborów w Gminie Ostróda

26.10.2018

Wyniki wyborów przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 roku do Rady Gminy Ostróda i na Wójta Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

Protokół z wyborów na Wójta Gminy Ostróda przeprowadzonych w dniu 21.10.2018 r.

Protokół z wyborów do Rady Gminy Ostróda przeprowadzonych dnia 21.10.2018 r.

Szczegóły po rozwinięciu artykułu:

Wyniki wyborów w Gminie Ostróda

Apel ku Czci Pomordowanych w Zawadach Małych

25.10.2018

W Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W styczniu 1945 roku hitlerowcy rozstrzelali w pobliskim lesie 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. Apel ku czci pomordowanych organizowany jest co roku przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel ku Czci Pomordowanych w Zawadach Małych

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories

16.10.2018

Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie to unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki. Weekend 19-20 października br. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego.  Celem tego wydarzenia kulinarnego jest promocja gminy Ostróda i regionu warmińsko-mazurskiego przez pryzmat ludzi związanych z kulinariami. Projekt propaguje produkty, przepisy regionu, dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w oparciu o nowoczesne techniki kulinarne oraz wiedzę i doświadczenie szefów kuchni Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

12.10.2018

Zapraszamy do Tyrowa na uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

11.10.2018

Stowarzyszenie DURĄG XXII wieku wraz z mieszkańcami realizuje w sześciu miejscowościach projekt pn. „WIR czyli Wiejski Inkubator Rozwoju partnerstwem godnym naśladowania – II edycja” współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ramach projektu zaplanowano Rodzinno - Sąsiedzkie Biegi Przełajowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod hasłem „Nie tracę wiary w Niepodległą”.  ZAPRASZAMY SERDECZNIE MIESZKAŃCÓW GMINY NAJLEPIEJ CAŁE RODZINY !!!! ZAPEWNIAMY NAGRODY, MEDALE, DYPLOMY, POCZĘSTUNEK!!! SZCZEGÓŁY NA ZAMIESZCZONYCH PONIŻEJ PLAKATACH.

Nowy plac zabaw w Samborowie

06.10.2018

W sobotnie popołudnie nowy plac zabaw w Samborowie został oddany już do użytku dla najmłodszych mieszkańców. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.  Podczas tego szczególnego lokalnego wydarzenia dzieci wraz z rodzicami licznie uczestniczyły w różnego rodzaju grach i konkursach, pokazach oraz słodkim poczęstunku. Inwestycja pn.  „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Samborowo poprzez przebudowę placu zabaw” została zrealizowana dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 przez Stowarzyszenie Kreatywny Spinacz przy wsparciu Gminy Ostróda, która użyczyła terenu pod inwestycję oraz zapewniła organizacji wkład własny do projektu.  Całkowita wartość projektu to 147 000zł.

Nowy plac zabaw w Samborowie