Gmina

Retransmisja II Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023, która odbyła się w dniu 30.11.2018 roku o godz. 09.00

30.11.2018

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Pietrzwałdzie

28.11.2018

W Pietrzwałdzie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się odsłonięciem kamienia, z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości, który usytuowany został przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie. Na tablicy umieszczono słowa:

W dowód pamięci, w hołdzie przeszłym pokoleniom, wdzięczni za Wielki Dar Wolnej Ojczyzny,
w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Mieszkańcy Gminy Ostróda.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Pietrzwałdzie

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

22.11.2018

Zapraszamy do gminy Ostróda na uroczystości związane z 100.rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego

Zaprzysiężenie Wójta oraz Rady Gminy Ostróda

19.11.2018

Na pierwszej Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 odbyło się zaprzysiężenie nowej Rady Gminy oraz Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa wybranych w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października br.

Zaprzysiężenie Wójta oraz Rady Gminy Ostróda
Gmina

Nagranie posiedzenia I Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 roku o godz. 12.00 na udostępnionym poniżej kanale YouTube

18.11.2018

Ostatnia Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018

13.11.2018

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się ostatnia XLIX Sesja Rady Gminy Ostróda, która była okazją do podsumowań i podziękowań za dotychczasową pracę na rzecz społeczności lokalnej. Podczas posiedzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Przewodniczący Rady Janusz Sadowski podziękowali zebranym za współpracę w obecnej kadencji oraz wspólnie podejmowane inicjatywy w kadencji 2014 – 2018.

Ostatnia Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2014-2018

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Kajkowie

10.11.2018

W Kajkowie odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. św. Moniki w Kajkowie. Po mszy na skwerze pn. Plac Mariacki został odsłonięty kamień z tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości.
Uroczystość w Kajkowie była kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w gminie Ostróda z okazji okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Kajkowie

Gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

09.11.2018

W Samborowie odbyła się  uroczystość podsumowująca gminne wydarzenia w ramach Roku dla Niepodległej. Gminne obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się uroczystym apelem przy Kamieniu Pamiątkowym w Samborowie. Następnie w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym młodzież z Gminy Ostróda przypomniała poezję i pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, a które stanowią piękną lekcję polskiej historii. Obchody uczczone zostały występami uczniów z gminnych szkół, zwycięzców konkursów plastycznych, recytatorskiego oraz pieśni patriotycznej i wojskowej zorganizowanych na terenie gminy w ramach Roku dla Niepodległej. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród zwycięzcom wcześniej wspomnianych konkursów przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości