Gmina

Retransmisja IV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 18 stycznia 2019 r. godz. 09.00

18.01.2019

Rodzinne bieganie w gminie Ostróda

13.01.2019

V Gminny Zimowy Bieg - "Rodzinne bieganie" za nami. W niedzielę w Lubajnach spotkali się miłośnicy biegów oraz Nordic Walking, którzy wystartowali na dystansie 5 i 10 km. Organizatorem biegu była Gmina Ostróda z inicjatywy lokalnej Radnej Pani Anny Lewandowskiej. Na zwieńczeniu trasy rozpoczynającej się w Lubajnach, a kończącej w Zwierzewie były medale, gwar, okrzyki, radość i gratulacje. Gminny Zimowy Bieg to bieg rekreacyjny, każdy zawodnik który ukończył trasę był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy złoty medal. Na wszystkich miłośników biegania oraz kibiców na mecie czekał ciepły posiłek. Mimo deszczowej pogody dzieci wraz z rodzicami spędziły czas na świeżym powietrzu, aktywnie i kreatywnie. Dodatkową atrakcją była kąpiel ostródzkich morsów. Kolejna edycja biegu już za rok serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do wspólnego rodzinnego i aktywnego wypoczynku.

Rodzinne bieganie w gminie Ostróda

Zapraszamy na Wzgórza Dylewskie

10.01.2019

Gmina Ostróda zimą? Czemu nie! Przecież Wzgórza Dylewskie bajkowo wyglądają również w szacie śnieżnej, która ze względu na mikroklimat trwa tutaj dłużej niż w innych miejscach Mazur Zachodnich. Miłośnicy nart biegowych znajdą tu doskonałe warunki - tak klimatyczne, jak i terenowe. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na spędzenie weekendu to polecamy wizytę na pobliskich Wzgórzach Dylewskich. Tam można skorzystać z zimowych atrakcji. A jak zapewniają mieszkańcy Wysokiej Wsi, miejscowości najwyżej położonej na Warmii i Mazurach, na pewno coś dla siebie znajdą amatorzy narciarstwa biegowego. Aktualnie można już spróbować swoich sił na biegówkach, gdyż miłośnicy narciarstwa biegowego wyciskanie śladów już rozpoczęli. Dla narciarzy przygotowane zostały dwie trasy o długości ok. 10km. i 7km. o zróżnicowanym stopniu trudności. Każda z tras przebiega przez urokliwe miejsca Wzgórz Dylewskich.

Zapraszamy na Wzgórza Dylewskie
Gmina

Wybory sołtysów i rad sołeckich w 2019 r.

02.01.2019

Harmonogram zebrań wiejskich

Wybory sołtysów i rad sołeckich w 2019 r.

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
zdrowia, spokoju, wielu radosnych i ciepłych chwil,  odpoczynku przy rodzinnym stole, wszelkiej pomyślności
w życiu prywatnym i zawodowym oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Przewodniczący Rady Gminy                  Wójt Gminy Ostróda
  Janusz Sadowski                                     Bogusław Fijas

Wesołych Świąt!

Budżet gminy Ostróda uchwalony jednomyślnie

21.12.2018

Rada Gminy Ostróda podczas III Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 uchwaliła jednogłośnie budżet na rok 2019 zaproponowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Planowane dochody w roku 2019 wyniosą 71 456 275,80 zł.. Natomiast wydatki budżetowe będą kształtować się na poziomie 78 696 275,80 zł. w tym wydatki inwestycyjne 11 794 685,79zł.. Wzorem lat ubiegłych wydatki budżetu na 2019 rok obejmują zadania jednostek pomocniczych gminy ze środków funduszu sołeckiego w wysokości 972 674,00zł.. Projekt budżetu Gminy Ostróda na rok 2019 pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie.

Budżet gminy Ostróda uchwalony jednomyślnie

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

21.12.2018

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przywitał zebranych gości, a następnie złożył wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne. Następnie Wicedziekan Ks. kan. Witold Palewski poświęcił opłatek i wszystkim udzielił Bożego Błogosławieństwa na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019.

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja III Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 21 grudnia 2018 r. godz.10.00

Spotkanie Opłatkowe

16.12.2018

W Gminnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Samborowie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Podczas uroczystości w programie artystycznym kolędy i pastorałki zaśpiewały zespoły wokalne: „Inaczej”, „Serenada” oraz „Piątka z plusem”. Natomiast koło teatralne „AMOŻE” zaprezentowało licznie zebranym gościom i mieszkańcom przedstawienie jasełkowe. Ponadto wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzeć wystawę rękodzieła pn.  „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył mieszkańcom życzenia świąteczno - noworoczne, a błogosławieństwa udzielił Ks. Krzysztof Górny Proboszcz Parafii Świętego Stanisława Biskupa w Samborowie.

Spotkanie Opłatkowe