Sieć światłowodowa na terenie gminy Ostróda

01.03.2019

Budowa dostępowej sieci światłowodowej na terenie Gminy Ostróda o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Na chwilę obecną objęte rządowym programem zostały poniższe miejscowości: Tyrowo, Nastajki, Wirwajdy, Smykowo, Smykówko, Turznica, Reszki, Rudno, Lipowo, Durąg, Brzydowo.

Sieć światłowodowa na terenie gminy Ostróda
Gmina

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - Zachowaj zdrowy rozsądek!

28.02.2019

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie z inicjatywy Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa i Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzież pn. „Bezpieczne przebywanie na zamarzniętych akwenach” według projektu autorskiego Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Konferencja skierowana została do młodzieży szkół podstawowych i średnich. Dotyczyła bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach, udzielania pomocy, obsługi sprzętu ratunkowego i asekuracyjnego oraz technik samo ratowania i właściwego wezwania pomocy.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży - Zachowaj zdrowy rozsądek!

Gazyfikacja gminy Ostróda

28.02.2019

W gminie Ostróda istnieje możliwość gazyfikacji gazem ziemnym miejscowości Idzbark, Grabin, Grabinek, Szyldak, Lubajny, Bałcyny i Lipowo. Szczegółowe informacje dotyczące technicznych aspektów gazyfikacji oraz kosztów z tym związanych pod numerem telefonu 89 538 31 50.

Gazyfikacja gminy Ostróda

26.02.2019

Starosta Ostródzki oraz Wójt Gminy Ostróda zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty
„Bezpieczne przebywanie na zamarzniętych akwenach”
28 luty 2019 r. godz. 1000 - 1200
Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie,
ul. Jana III Sobieskiego 9

Gmina

Zapraszamy na konferencję - wstęp wolny!

22.02.2019

Wójt Gminy Ostróda
zaprasza na kolejną konferencję z cyklu "Samorząd Partnerem Przedsiębiorców"
ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI (aspekty prawne i podatkowe)
PRZEDSIĘBIORCA W SĄDZIE

1 marca 2019 r. godz. 12:00 Wstęp wolny!

Zapraszamy na konferencję - wstęp wolny!
Gmina

Retransmisja V Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 22 luty 2019 r. godz. 9.00

22.02.2019

Zapraszamy!

21.02.2019

Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie zaprasza na Dzień Kobiet 3 marca 2019 r. o godz. 1600. W programie: kolaż operowy zespołu Les Femmes oraz karaoke. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Konsultacje z mieszkańcami Sołectwa Grabin

21.02.2019

W świetlicy wiejskiej w Grabinku odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Gminy Ostróda z mieszkańcami w sprawie omówienia  założeń projektu sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grabin, Grabinek.

Konsultacje z mieszkańcami Sołectwa Grabin

OGŁOSZENIE - mieszkańcy Sołectwa Ornowo

20.02.2019

Uprzejmie informuje się, że dnia 27 lutego 2019 r. (środa) o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Ornowie, odbędzie się spotkanie z Wójtem Gminy Ostróda oraz Wykonawcą realizowanego zadania: „Kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa- etap I, wraz z rozbudową stacji uzdatniania wody w Ornowie”. Zapraszamy!

OGŁOSZENIE - mieszkańcy Sołectwa Ornowo

E-MAPA, System Informacji Przestrzennej w Gminie Ostróda

15.02.2019

Gmina Ostróda uruchomiła usługi e-Gmina (portal mapowy dla mieszkańców) z modułem iMPA (internetowy Menager punktów adresowych) oraz iGeoPlan (publikacja planów miejscowych). Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Ostróda tj. www.bip.gminaostroda.pl oraz na stronie Gminy Ostróda tj. www.gminaostroda.pl znajduje się E-MAPA, na której udostępnione są wszystkie obowiązujące w Gminie Ostróda miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, a także numeracja porządkowa budynków. Ponadto na podstawie zewnętrznych materiałów widoczna jest również mapa ewidencyjna, street view (wirtualny spacer), obszary chronione, tereny zalewowe itp.

E-MAPA, System Informacji Przestrzennej w Gminie Ostróda