Zachęcamy do udziału w konkursie

27.03.2019

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs kulinarny pt. „Bitwa Regionów”,  w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

Zachęcamy do udziału w konkursie

Podziękowania i gratulacje dla Sołtysów

22.03.2019

Zakończyły się wybory sołtysów i członków rad sołeckich w Gminie Ostróda. Podczas VI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski podziękowali dotychczas urzędującym Sołtysom za współpracę. Wybranym Sołtysom życzyli natomiast zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków gospodarza wsi, przyjaznych relacji z jej mieszkańcami oraz licznych inicjatyw, służących dobru danej miejscowości i całej gminy.

Podziękowania i gratulacje dla Sołtysów
Gmina

Retransmisja VI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 22 marzec 2019 r. godz. 13.00

22.03.2019

Gmina

Zapraszamy na spotkanie z Kubą Kucharskim - autorem książki „W uścisku Katriny”

19.03.2019

Kuba Kucharski  w 2005 r. wspólnie z grupą studentów przeżył jeden z największych huraganów w historii USA- Katrinę i to opisał w swojej książce.

Spotkania organizowane przez GCK-B Samborowo odbędą się 28 marca 2019 r. w:
1. Gminnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie godz. 10:00,
2. Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie godz. 12:30,
3. Bibliotece w Smykówku godz. 16:00.

Zapraszamy na spotkanie z Kubą Kucharskim - autorem książki „W uścisku Katriny”

Biblioteka w Pietrzwałdzie, GCK-B  Samborowo, KGW w Pietrzwałdzie
Sołtys, Rada Sołecka Pietrzwałd
zapraszają na
NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Z KULTURĄ
24 marca 2019r. godz.1600 świetlica wiejska w Pietrzwałdzie

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

08.03.2019

Z okazji Dnia Kobiet

składamy wszystkim Paniom, najserdeczniejsze życzenia

wszelkiej radości i pomyślności, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze,

pozytywnego spoglądania w przyszłość oraz realizacji wszelkich zamierzeń zarówno w życiu prywatnym  jak i zawodowym.

Przewodniczący Rady Gminy Ostróda                                                                                 Wójt Gminy Ostróda

Janusz Sadowski                                                                                                     Bogusław Fijas

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Nowe wiaty przystankowe

05.03.2019

Na terenie gminy Ostróda zostały zamontowane nowe wiaty przystankowe w następujących miejscowościach: Brzydowo, Kajkowo (2 szt.), Lipowo, Worniny, Janowo. Mamy nadzieję, że będą one długo służyć mieszkańcom i poprawią komfort oczekiwania na przystanku. Koszt jednostkowy wiaty to to 5.166,00 zł brutto.

Nowe wiaty przystankowe

Gminny Dzień Kobiet

03.03.2019

W Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się Gminny Dzień Kobiet. Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołu muzyki  klasycznej Les Femmes z Gdańska. Zespół zaprezentował kolaż operowy - spektakl muzyczny zbudowany z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podziękował wszystkim za przybycie, a szczególne słowa uznania i życzenia skierował do wszystkich przybyłych pań. W kolejnej części spotkania każdy uczestnik  mógł zaprezentować swoje  umiejętności wokalne podczas karaoke oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Gminny Dzień Kobiet

Samorząd Partnerem Przedsiębiorców

01.03.2019

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się kolejne spotkanie skierowane do przedsiębiorców, którzy zobowiązani są posiadać nie tylko wiedzę specjalistyczną nt. własnej działalności, ale i prawną. Tematem dzisiejszej konferencji było ODZYSKIWANIE NALEŻNOŚCI (aspekty prawne i podatkowe) - PRZEDSIĘBIORCA W SĄDZIE.

Samorząd Partnerem Przedsiębiorców