Gmina

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

24.06.2019

W ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2019” dofinansowanie otrzymają dwa sołectwa z terenu Gminy Ostróda - Turznica i Stare Jabłonki.

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego w Sołectwie Durąg

24.06.2019

Kolejny wniosek gminy Ostróda został wyłoniony do dofinansowania.  W ramach konkursu ,,Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego  w roku 2019” zostanie zrealizowane zadanie  pn. ,,Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego” w Sołectwie Durąg. Kwota dotacji 4 000,00zł. Podczas  zajęć  uczestnicy poznają zagadnienia w zakresie: wyglądu strojów historycznych,  kolorystyki,  znaczenia  elementów  noszonych  przez  różne osoby, tajniki  kroju  i szycia poszczególnych części  ubiorów, wykonają   projekty  strojów i wykroje,  poznają  techniki  szycia,  elementów   dekoracyjnych,  rozróżniania tkanin. Podczas warsztatów uczestnicy  poznają także muzykę i wiele innych zagadnień dotyczących swoich  tradycji. Będą  to warsztaty praktyczno-teoretyczne gdzie    podczas  szycia  i  krojenia  strojów poznawane  będą także zagadnienia historyczno -  kulturowe.

Warsztaty kroju i szycia stroju historycznego w Sołectwie Durąg

Zajęcia wakacyjne

21.06.2019

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie oraz filie biblioteczne z terenu Gminy Ostróda zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.gckbsamborowo.pl/

Zajęcia wakacyjne
Gmina

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!

21.06.2019

Kolonie dla dzieci rolników z województwa warmińską – mazurskiego i podlaskiego w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!,Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku, organizuje kolonie dla dzieci rolników przy współudziale Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Pojezierze Ełckie”. Wypoczynek odbędzie się w czterech turnusach:
I turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu w terminie 04.07.2019 – 14.07.2019
II turnus – nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy „Kopernik” w Kołobrzegu  w terminie 24.07.2019 – 03.08.2019
III turnus –  w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym ” Lider” w Lesku  w terminie 14.08.2019 – 24.08.2019
IV turnus – w Domu Wypoczynkowym U FRANKA Zakopane w terminie 20.08.2019 – 30.08.2019
Nabór elektroniczny: http://www.lzselk.pl.

Kolonie dla dzieci rolników w Kołobrzegu, Zakopanem i Bieszczadach !!!
Gmina

FEN 25 Zapraszamy! 15 czerwca 2019 r.

10.06.2019

15 czerwca w Ostródzie odbędzie się gala FEN 25. W walce wieczoru gali FEN 25 zmierzy się Maciej Jewtuszko z Vaso Bakocevicem. W Ostródzie kibice zobaczą też w akcji płeć piękną: Katarzyna Lubońska stanie naprzeciw Izabeli Badurek. Dodatkowo w klatce wystąpi m.in. Adrian Zieliński (walka o pas FEN) oraz Rafał Kijańczuk. Organizacja FEN przygotowała oficjalną zapowiedź gali. Wydarzenie będzie można śledzić zarówno z trybun amfiteatru, jak również oglądać w transmisji na żywo w telewizji. Zapraszamy!

FEN 25 Zapraszamy! 15 czerwca 2019 r.

Akt nadania Honorowych Obywateli Gminy Ostróda

31.05.2019

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce niecodzienna uroczystość. Rada Gminy Ostróda podczas VIII Sesji w kadencji 2018 – 2023 nadała tytuły Honorowych Obywateli Gminy Ostróda. Przed wręczeniem aktów nadania oraz medali okolicznościowych Honorowym Obywatelom Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał prezentacji sylwetek Laureatów.

Akt nadania Honorowych Obywateli Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja VIII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 31 maj 2019 r. godz. 12.30

31.05.2019

Część I

Część II

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

25.05.2019

Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad 500 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa - od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie