Oświata

Uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku finalistką Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie

18.04.2024

Wirginia Ezeobi uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku znalazła się w gronie 16 finalistów Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie. Etap centralny odbył się 17 kwietnia 2024 w Warszawie. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad tysiąc uczniów z całej Polski.

Oświata

I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie

18.04.2024
Dzisiaj w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „SPOTKANIE Z POEZJĄ”.
Miło nam jest poinformować, że uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie Lena Perłowska zajęła I miejsce.

Pietrzwałd w czołówce Gminnego Konkursu Recytatorskiego - Spotkanie z poezją

18.04.2024

Dnia 16 kwietnia 2024 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt „ Spotkanie z poezją”. Wśród uczestników znalazło się pięcioro uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pietrzwałdzie. Troje z nich zajęło I miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

Pietrzwałd w czołówce Gminnego Konkursu Recytatorskiego - Spotkanie z poezją

Gala VI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków - Ośmiu Wspaniałych

18.04.2024
W Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbyła się uroczysta Gala VI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda. Do Kapituły Konkursu wpłynęły trzy zgłoszenia w kategorii indywidualnej oraz trzy w kategorii grupowej ze szkół podstawowych Gminy Ostróda. Były to zgłoszenia ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie, Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie, Szkoły Podstawowej w Szyldaku oraz Szkoły Podstawowej im. K.I.Gałczyńskiego w Lipowie.
Gala VI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków - Ośmiu Wspaniałych

Uczniowie z Szyldaka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

16.04.2024

Już po raz trzeci Państwowy Ośrodek Badawczy NASK zorganizował Ogólnopolską Olimpiadę Antysmogową. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Szyldaka mogli wykazać się wiedzą na temat powietrza oraz zmian klimatu spowodowanych działalnością człowieka. Olimpiada składała się z trzech etapów. Do etapu centralnego zakwalifikowało się dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku: Igor Chodań i Samuel Ezeobi. Bardzo cieszy nas sukces chłopców, ponieważ Igor Chodań otrzymał tytuł finalisty, a Samuel Ezeobi tytuł laureata, jako jedyny w województwie warmińsko-mazurskim.

Uczniowie z Szyldaka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

16.04.2024

W kwietniu obchodzimy corocznie Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Zostało ono wybrane, aby przypomnieć, że wszyscy ludzie na świecie mają prawo nie tylko do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, ale także do edukacji i informacji, do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza oraz dobrego odżywiania. Światowy Dzień Zdrowia to także nasz dzień. W naszej placówce świętowaliśmy ten ważny dzień 15 kwietnia 2024 r.

Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie
Oświata

APELE Z OKAZJI DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ ROCZNICY CHRZTU POLSKI

16.04.2024
W okresie 11-15 kwietnia 2024 r. w szkołach Gminy Ostróda odbyły się uroczyste apele z okazji DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ, podczas których uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie prawdę o zbrodni katyńskiej wykonanej na narodzie polskim przez NKWD. Prezentowane były również wystawy, m.in. „Zbrodnia Katyńska 1940 r. Zagłada polskich elit”. Ekspozycja związana jest z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która przypada 13 kwietnia, w rocznicę ujawnienia w 1943 r. mordu na polskich jeńcach dokonanego przez funkcjonariuszy sowieckiego NKWD.
Podczas apeli treści historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Minutą ciszy i zapaleniem symbolicznych zniczy uczczono pamięć pomordowanych Polaków.

Drużyna Energii

10.04.2024

Miło jest nam poinformować , że Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pietrzwałdzie zakwalifikował się do projektu Drużyna Energii. Jest to projekt, który ma na celu zachęcić uczniów do aktywności fizycznej poprzez wspólna zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce.

Drużyna Energii

Projekty edukacyjne w Gminie Ostróda

25.03.2024

W Gminie Ostróda znajduje się 10 placówek edukacyjnych. Nasze szkoły i przedszkola nieustannie poszerzają horyzonty, dzięki wsparciu i umiejętności pozyskiwania przez Gminę Ostróda środków zewnętrznych. Dzięki projektom edukacyjnym realizowanym ze środków unijnych, czy rządowych, nasze szkoły stały się miejscem innowacji, kreatywności i pozytywnej transformacji. Oto niektóre z projektów, które udało się nam zrealizować w ostatnim czasie, na które zostały pozyskane środki zewnętrzne w kwocie ponad 9 mln. zł:

Projekty edukacyjne w Gminie Ostróda

Ekodetektywi na tropie wiosny

22.03.2024

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odwiedzili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych Gminy Ostróda w ramach akcji ekologicznej związanej z Pracownią Klimatyczną i Laboratorium Przyrodniczym. Dzięki podjętym działaniom edukacyjnym i warsztatowym nasi goście poznali możliwości wykorzystania nowo powstałych miejsc dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Olsztynie: zapoznali ekologiczne sposoby nawadniania roślin, badali pH wody deszczowej, w stacji pogodowej odczytywali wskaźniki, w części ogrodowej dokonywali nasadzeń przywiezionych roślin.

Ekodetektywi na tropie wiosny