Szkoła Podstawowa w Durągu

Nagrody w konkursie wojewódzkim!

25.11.2017

W październiku 2017r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej - Biedrawiny ogłosiła konkurs zatytułowany: "Moje korzenie, czyli skąd jestem?". Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy o historii własnej rodziny z uwzględnieniem znaczenia osobistego dziedzictwa materialnego i niematerialnego dla historii i tradycji regionu. Uczestnicy zadania mieli również zwrócić uwagę na związek losów rodziny i bliskich z historią regionu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Borowska, Wiktoria Spychała, Sandra Ruczyńska i Kinga Stachowicz. Każda uczennica przygotowała film, który opowiadał niezwykle emocjonalną historię i każda praca została nagrodzona. Dziewczyny dostały powerbanki i opaski USB a opiekunka konkursu - pani Mgdalena Jankowska - pamiątkowy dyplom.

Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy.

Nagrody w konkursie wojewódzkim!

Konkurs plastyczny z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK

20.11.2017

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Konkurs plastyczny z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK

KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – ETAP SZKOLNY

16.11.2017

W dniu 15 listopada 2017r.  o godzinie 10.00 przeprowadzony został w naszej szkole etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego.  W konkursie uczestniczyło osiemnastu uczniów klas II i III gimnazjum.

KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – ETAP SZKOLNY
Szkoła Podstawowa w Durągu

POZNAJEMY NIEMIECKIE TRADYCJE ADWENTOWE WOJEWÓDZKI KONKURS NA NIEMIECKI KALENDARZ ADWENTOWY

15.11.2017

Adventskalender jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Od kilku lat organizujemy w naszym gimnazjum konkurs na niemiecki kalendarz adwentowy i wiemy jak nasi uczniowie chętnie biorą w nim udział. Oprócz wiedzy typowo książkowej nasza młodzież może w sposób niekonwencjonalny poznać tradycje naszych zachodnich sąsiadów. Uczniowie wykonując samodzielnie kalendarze adwentowe mogą zdobyć nagrodę jak również otrzymać bardzo dobrą ocenę. W ten sposób wzrasta ich motywacja do nauki, każdy ma szansę. A do tego świąteczny nastrój sprzyjający do poznawania oraz porównywania adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji państw niemieckojęzycznych z naszymi.

Święto Szkoły

11.11.2017

Pamiętając o obchodach  Narodowego Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej  w Durągu w piątek 10. listopada 2017r. uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Szkoły

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA 2017

24.10.2017

„Gdyby więcej ludzi umiało udzielić pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia - 100 tysięcy osób rocznie w Europie mogłoby żyć” – Europejska Rada Resuscytacji.

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA 2017

16.10.2017

Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor p.Rafał Jarema podziękował nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym i administracji za prace przez ostatni rok szkolny, wręczył Nagrody Dyrektora.

Następnie odbyło się przedstawienie uczniów i ślubowanie klas pierwszych.

Wycieczka nad Bałtyk

14.10.2017

Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie w dniu 13.10.2017r. zorganizowało dla uczniów biorących udział w zajęciach projektu pt. „Inwestujemy w Gimnazjalistów!” 1-dniową wycieczkę na Hel i do Gdańska.

Wycieczka nad Bałtyk

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29.09.2017

29 września  w całej Polsce obchodzony jest  Dzień Głośnego Czytania,  ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku.  Jej celem jest  promowanie  idei głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi  na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Apel w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

28.09.2017

28 września 2017r., zgodnie z przyjętym w naszej szkole harmonogramem uroczystości szkolnych, odbył się apel poświęcony powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas apelu, przygotowanego przez uczniów klas: VI i III a gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Dobrowolskiej, przybliżono historię polskiego podziemia w czasach okupacji, przypomniano dziedzictwo i ideały Polskiego Państwa Podziemnego.

Apel w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego