Wycieczka nad Bałtyk

14.10.2017

Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie w dniu 13.10.2017r. zorganizowało dla uczniów biorących udział w zajęciach projektu pt. „Inwestujemy w Gimnazjalistów!” 1-dniową wycieczkę na Hel i do Gdańska.

Wycieczka nad Bałtyk

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29.09.2017

29 września  w całej Polsce obchodzony jest  Dzień Głośnego Czytania,  ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku.  Jej celem jest  promowanie  idei głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi  na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Apel w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

28.09.2017

28 września 2017r., zgodnie z przyjętym w naszej szkole harmonogramem uroczystości szkolnych, odbył się apel poświęcony powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas apelu, przygotowanego przez uczniów klas: VI i III a gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Dobrowolskiej, przybliżono historię polskiego podziemia w czasach okupacji, przypomniano dziedzictwo i ideały Polskiego Państwa Podziemnego.

Apel w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Szkoła Podstawowa w Durągu

„Nawsie na wsi. Brzydowo- odpominanie pięknej przeszłości”

25.09.2017

Dnia 25.09.2017 roku  w odpowiedzi na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Brzydowie wzięliśmy udział w działaniu „Nawsie na wsi. Brzydowo- odpominanie pięknej przeszłości”.

„Nawsie na wsi. Brzydowo- odpominanie pięknej przeszłości”

Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Durągu

15.09.2017

24 edycja Sprzątanie Świata- Polska przebiegła pod hasłem „Nie ma śmieci- są surowce”. Celami tegorocznej akcji były:  zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Durągu
Szkoła Podstawowa w Durągu

Wojewódzki konkurs fotograficzny „Drogi Warmii i Mazur w fotografii zatrzymane” rozstrzygnięty!

Celem konkursu było:

• propagowanie wartości przyrodniczych i krajobrazowych dróg województwa warmińsko-mazurskiego,
  • utrwalanie piękna dróg,
  • rozwijanie zainteresowań fotograficznych i promowanie sztuki fotografowania,
  • odkrywanie i promowanie talentów fotografii przyrodniczej,
  • przybliżanie piękna sztuki fotograficznej i znajdujących się na niej dróg szerszemu odbiorcy,
  • postrzeganie dróg Warmii i Mazur jako dobra kulturowego odziedziczonegopo poprzednich pokoleniach,
  • promocja województwa warmińsko-mazurskiego poprzez fotografie.

NARODOWE CZYTANIE „WESELA”

06.09.2017

Uczniowie klasy IV, VI, VII szkoły podstawowej oraz IIA, IIB, IIIA i IIIB gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Wesela”  S. Wyspiańskiego. Czytanie fragmentów dzieła twórcy Młodej Polski poprzedziły zajęcia wprowadzające w tematykę utworu. Głośne czytanie odbyło się na lekcjach języka polskiego.

NARODOWE CZYTANIE „WESELA”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04.09.2017

Dnia 04 września 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor pan Rafał Jarema powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Następnie przedstawił wychowawców klas i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

30.06.2017

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Był to szczególnie ważny moment dla uczniów klas trzecich, kończących naukę w naszej szkole i rozpoczynających  nowy etap swojego życia.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

BEZPIECZNE WAKACJE

26.06.2017

W dniu 20 czerwca 2017 roku  pani pedagog Elżbieta Orlikowska zorganizowała  profilaktyczne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów podczas letniego wypoczynku.

Zaproszonymi  gośćmi były panie: Anna Skiba – Stradomska – młodszy asystent Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej w Ostródzie oraz Bożena Bujakiewicz – podkomisarz Komendy Powiatowej  Policji Ostródzie.

BEZPIECZNE WAKACJE