Obchody Dni Gustawa Gizewiusza

14.05.2017

Dnia 13 maja 2017 roku na ostródzkim zamku rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki dotyczący działalności Gustawa Gizewiusza. Nasze gimnazjum reprezentowało 11 uczniów, którzy pod kierunkiem pań: Agnieszki Kocik - Zakrzewskiej i Magdaleny Jankowskiej poznali fakty z życia Gustawa Gizewiusza oraz dzieła przez niego zebrane. Następnie wykonali dowolną techniką plastyczną ilustrację do wybranego utworu ludowego. Jury przyznało pierwsze miejce za pracę, której autorką była Wiktoria Spychała. Wszystkim uczniom dziękujemy a Wiktorii gratulujemy kolejnego sukcesu.

Obchody Dni Gustawa Gizewiusza
Szkoła Podstawowa w Durągu

WYJAZD DO OSTRÓDY UCZNIÓW KLAS III NA DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. SANDORA PETӦFI

12.05.2017

Dnia 11 maja 2017 r. roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wyjechali wraz p. Małgorzatą Zajda, p. Dorotą Bierć i p. Agnieszką Krzysiak na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petӧfi w Ostródzie.

Kolejne zwycięstwo Wiktorii!

11.05.2017

Dnia 10 maja 2017 roku na ostródzkim zamku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego. Po zwycięstwie w Samborowie gminę Ostróda reprezentowała uczennica naszego gomnazjum - Wiktoria Spychała. Mimo ogromnej konkurencji i wysokiego poziomu konkursu i tym razem Wiktoria okazała się bezkonkurencyjna. Uczennica zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i 9 czerwca 2017 roku będzie reprezentować powiat ostródzki w Olsztynie, gdzie odbędzie się finał wojewódzki.

Wiktorię do konkursu przygotowała pani Magdalena Jankowska.

Kolejne zwycięstwo Wiktorii!
Szkoła Podstawowa w Durągu

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła rozstrzygnięty!

11.05.2017

Głównym celem konkursu była prezentacja zanikającej już obrzędowej twórczości ludowej oraz zachęcenie młodzieży do kultywowania tradycji ludowych i rękodzielniczych. Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu przygotowali prace wytwórcze w ramach działań zmierzających do uzyskania przez gimnazjum Certyfikatu Szkoła Wierna Dziedzictwu.

Obrzędowość Świąt Wielkanocnych- Gminny Konkurs Rękodzieła rozstrzygnięty!

Apel z okazji świąt majowych

10.05.2017

Dnia 9 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji świąt majowych. Uczniowie klasy II a pod kierunkiem pań: Magdaleny Jankowskiej i Anny Dobrowolskiej przedstawili krótki zarys historyczny świąt:

1 maja – święto pracy,
2 maja – święto flagi,
3 maja – rocznica uchwalenia konstytucji z 1791 roku,
8 maja – rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

Apel z okazji świąt majowych

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

29.04.2017

Dnia 28 kwietnia 2017r. w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się konkurs recytatorski zatytułowany „Święto poezji”.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTRÓDZIE

28.04.2017

Dnia 27.04.2017 roku w uczniowie klas III z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z p. Małgorzatą Zajdą, p. Teresą Pieczuro oraz p. Katarzyną Lachowicz-Fydrych uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie.

Na sali gimnastycznej przywitała nas p. Dyrektor, Maria Rymarska-Pszenna, która życzyła uczniom miłego pobytu w szkole.

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTRÓDZIE

Dzień Ziemi w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu

28.04.2017

Uczniowie klasy IIA pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali przedstawienie słowno- muzyczne w ramach obchodów Dnia Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Dzień Ziemi w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu
Szkoła Podstawowa w Durągu

WYJAZD DO OSTRÓDY UCZNIÓW KLAS III NA DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. WINCENTEGO WITOSA W OSTRÓDZIE

27.04.2017

Dnia 26 kwietnia 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wyjechali wraz opiekunami, p. Małgorzatą Zajda, p. Piotrem Garnuszem oraz p. Teresą Pieczuro na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie.

Dumni z dziedzictwa w szkole przyjaznej środowisku

23.04.2017

Uczniowie klasy IIA w ramach działań zmierzających do uzyskania przez naszą szkołę Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku zaangażowali się w propagowanie zdrowej żywności i przygotowanie zdrowych, smacznych przekąsek.

Dumni z dziedzictwa w szkole przyjaznej środowisku