Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Program profilaktyczny Super Wiewiórka - przyjaciółka Oli i Kuby w grupie Krasnali

06.05.2021

Program profilaktyczny Super Wiewiórka - przyjaciółka Oli i Kuby w grupie Krasnali. Krasnale nauczyły się jak nieść pomoc innym w różnych sytuacjach życiowych - udzielanie pierwszej pomocy, wybieranie numerów alarmowych do poszczególnych jednostek, zachowanie się w sytuacji poparzenia.

Dzień Świętego Walentego w grupie Krasnali

Dzień Świętego Walentego w grupie Krasnali

Grupa Krasnali obchodziła Międzynarodowy Dzień Pizzy

06.05.2021

Dnia 9 lutego grupa Krasnali obchodziła Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci samodzielnie dodawały dodatki do pizzy, a po upieczeniu nareszcie mogły spróbować tego, co zrobiły :) Było przepysznie :)

Grupa Krasnali obchodziła Międzynarodowy Dzień Pizzy

Krasnale uczą się jak być samodzielnym w kuchni

Krasnale uczą się jak być samodzielnym w kuchni

Konkurs Zimowy Pejzaż w grupie Krasnali

06.05.2021

Konkurs "Zimowy Pejzaż" w grupie Krasnali odbył się 2 lutego . W konkursie wzięło udział 3 dzieci. O wygranej w konkursie decydowały dzieci, wybierajac która praca najbardziej im się podoba :) Przy okazji ćwiczyliśmy liczenie oraz klasyfikowanie :) Wyniki konkursu: 1 miejsce - Michalina Rudnicka 2 miejsce - Marcela Budna 3 miejsce - Natan Budny

Konkurs Zimowy Pejzaż w grupie Krasnali

Rekrutacja do przedszkola

05.05.2021

Informujemy, iż trwa postępowanie uzupełniające rekrutacji do Przedszkola Samorządowego
 w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie na rok szkolny 2021/2022.
Wnioski do przedszkola
dostępne są na stronie internetowej  oraz w placówce.

Termin składania wniosków
od 04 maja do 21maja 2021r.

Przedszkole posiada 10 wolnych miejsc w grupie 3-4 latków.

Bożena Bohdziewicz

Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie

Rekrutacja do przedszkola

Spotkanie online z bibliotekarzem

22.04.2021

Dnia 21.04.2021r. na lekcje online została zaproszona pani Wioletta Kolasińska, pracownik Gminnej Biblioteki w Tyrowie. Pani Wioletta kolejny raz opowiedziała uczniom klasy VIII o swojej pracy. W ramach doradztwa zawodowego przedstawiła pozytywne i negatywne aspekty bibliotekarza.

Spotkanie online z bibliotekarzem
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkursie plastyczny -Wiosna kolorami malowana - zorganizowany przez Gminną Bibliotekę w Tyrowie

08.04.2021

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym: „Wiosna kolorami malowana”.  Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka w Tyrowie. Wpłynęło ponad 70 prac. Prace były piękne i kolorowe.  Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci:

Przedszkole:

Kacper Różycki

Oliwia Kurowska

Martyna Kołecka

Laureatów mogą odebrać nagrody w bibliotece w Tyrowie od dnia 08 kwietnia 2021r.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka online do firmy MODEL-ART.

Dnia 30.03.2021r. odbyła się wycieczka online do firmy MODEL-ART.

W ramach doradztwa zawodowego  uczniom klasy ósmej przedstawiono prezentację  o firmie. Uczniowie mieli możliwość poznać etapy powstawania jachtów.  Zapoznali się również z zawodami, które potrzebne są Model- arcie.  Omówiono dokładnie każdy z nich min.:

DZIAŁ PRODUKCJI:

- projektant

- operator frezarki CNC

- kontroler jakości

- formierz tworzyw sztucznych

- stolarz

- operator wózka widłowego

- magazynier

- szkutnik montażysta-

- elektryk

- spawacz

DZIAŁ ADMINISTRACYJNY:

- kadrowa

- księgowa

- technolog

- zaopatrzeniowiec

- handlowiec

Zajęcia były przeprowadzone bardzo ciekawie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani. Bardzo podobały się im wycieczka online.

Spotkanie zorganizowała Marta Jasińska nauczycielka doradztwa zawodowego

Wycieczka online do firmy MODEL-ART.
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej XXVI edycja, pt. Dziuple i ich mieszkańcy

28.03.2021

25 marca 2021r. odbył się II etap konkursu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej pt. "Dziuple i ich mieszkańcy" organizowanego przez nasz Zespół Parków Krajobrazowych dla uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych. Tegoroczna, XXVI edycja była wyjątkowo trudna, ponieważ odbyła się on-line.
 W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego,
z gmin: Miasto Iława, Iława, Lubawa, Susz, Miasto Ostróda, Ostróda, Grunwald, Dąbrówno, Prabuty.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Patrycja Wiśniewska kl. VIII

Oliwia Włodarczyk kl. VIII

Małgorzata Siergiej kl. VII b

Maja Banacka kl. VII b

Zajęły III miejsce, a tym samym zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w czerwcu w Jerzwałdzie.

Gratulacje!