Szkolenie z zakresu obsługi komputera w GCKB w Samborowie

Zajęcia Wakacyjne w GCK-B w Samborowie

I miejsce w Ogólnopolskim Płośnickim Lecie Teatralnym dla FATAMORGANY

16.06.2014

Grupa teatralna z GCK-B Samborowo po raz kolejny wzięła udział w XXVII Ogólnopolskim Płośnickim Lecie Teatralnym. W tym roku w programie Płośnickiego Lata Teatralnego znalazły się spektakle, warsztaty, wykłady i koncerty. Zespół teatralny Fatamorgana w znakomitym stylu zaprezentował Gminę Ostróda. Grupa przedstawiła spektakl pt. „Dy szkołu”, który został przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez widownie. Nie małe wrażenie również spektakl zrobił na jury, które przyznało zespołowi I miejsce w konkursie.

I miejsce w Ogólnopolskim Płośnickim Lecie Teatralnym dla FATAMORGANY

Letni Festyn

16.06.2014

letni festyn 1

Letni Festyn
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Młodzież z Gminy Ostróda zwycięzcami rejonowego konkursu wiedzy "Szlakiem Drwęcy"

12.06.2014

Dnia 29.05.2014r w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda i miejscowościach dorzecza rzeki Drwęcy. W konkursie uczestniczyli uczniowie z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda.

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Grupa teatralna "Igraszka" laureatem Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki".

09.06.2014

6 czerwca w Biskupieckim Domu Kultury odbył się Finał XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki”. W tegorocznym finale udział wzięło 9 najlepszych amatorskich teatrów dziecięcych Warmii i Mazur. W składzie Jury zasiedli : Leszek Grad, Krystyna Jędrys, Elżbieta Lenkiewicz, Andrzej Fabisiak oraz gość specjalny znany aktor filmowy Jacek Kawalec. Poziom prezentowanych spektakli komisja oceniła jako bardzo wysoki i wyrównany.

Sukces zespołu ISKIERKA z Brzydowa

05.06.2014

Zespół ISKIERKA z Brzydowa na podium Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" 2014.

Sukces zespołu ISKIERKA z Brzydowa

Dzień Mamy w GCKB

27.05.2014

26 maja  w GCK-B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na ten szczególny dzień dzieci i młodzież przygotowały pod okiem instruktorów zróżnicowany program artystyczny.

Dzień Mamy w GCKB
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Sukces zespołów Fart, Serenada i Iskierka w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Iławie

19.05.2014

16 maja 2014 roku w iławskim kinoteatrze Pasja odbył się XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej. Organizatorami festiwalu były: Samorząd Szkoły Podstawowej Nr 4 w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury. Do udziału w konkursie zgłosiło się bardzo wielu uczestników, którzy występowali w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa I-III, szkoła podstawowa IV-VI, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Młodzi wykonawcy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i wokalno-instrumentalne.

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Grupa teatralna "Igraszka" laureatem wojewódzkiego przeglądu teatralnego Arlekin w Olsztynku

12.05.2014

8 maja 2014 r. zespół teatralny Igraszka z Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Samborowie wziął udział w Olsztyneckim Wojewódzkim Przeglądzie Grup Teatralnych „ Arlekin 2014”.