Nowy nieoznakowany radiowóz

16.11.2016

Do Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie dzięki staraniom Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie oraz Wójtowi Gminy Ostróda, który współfinansował zakup samochodu trafił nowoczesny samochód Opel Astra, który bedzie służył funkcjonariuszom jako nieoznakowany radiowóz. Dzisiaj kluczyki do radiowozu przekazał komendantowi nadkom. Marcinowi Danowskiemu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Nowy nieoznakowany radiowóz

morsy rozpoczną sezon w Starych Jabłonkach

10.11.2016

XV Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach odbędzie się w niedzielę 27. listopada 2016 na plaży Hotelu**** Anders. Przewidywana liczba uczestników wydarzenia to 200 osób, nie licząc publiczności. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

morsy rozpoczną sezon w Starych Jabłonkach

Złote Gody mieszkańców Gminy

10.11.2016

9 listopada br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Zofia i Stanisław Ciarcińscy z Ostrowina, Państwo: Kazimiera i Bogusław Grabowscy z Samborowa oraz Państwo: Teresa i Roman Raczyńscy z Pietrzwałdu zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki. Jedna z par z przyczyn zdrowotnych nie przybyła na uroczystość.

Złote Gody mieszkańców Gminy

Apel Ku Czci Pomordowanych

28.10.2016

W Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W styczniu 1945 roku hitlerowcy rozstrzelali w pobliskim lesie 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. Apel ku czci pomordowanych organizowany jest co roku przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel Ku Czci Pomordowanych

Uroczyste otwarcie drogi Turznica-Reszki

24.10.2016

24 października 2016r. została oficjalnie otwarta droga Turznica-Reszki w gminie Ostróda. W uroczystości otwarcia powiatowej drogi wzięli udział m.in. starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, jego zastępca Edmund Winnicki, wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz przedstawiciele wykonawcy drogi, firmy Skanska i miejscowej społeczności.

Uroczyste otwarcie drogi Turznica-Reszki

IX Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

04.10.2016

Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas IX Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę 2 października odbył się w Kraplewie.

Tegoroczna edycja została jednym z 17 wydarzeń wpisanych w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

IX Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Sukces Gminy Ostróda na Dożynkach Wojewódzkich

19.09.2016

Wieniec dożynkowy uwity przez mieszkańców Nowego Siedliska i Lubajn zajął I miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich, które odbyły się 18 września br. w Olsztynku.

Sukces Gminy Ostróda na Dożynkach Wojewódzkich

19.09.2016

2 października br. w Dworze Kraplewo odbędzie się już po raz IX Mazurski Dzień Ziemniaka. Głównym punktem programu imprezy będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizować będą Sołectwa z Gminy Ostróda o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu ERATOX – zwycięzcy DISCO STAR - największego talent show Polo TV. Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” oraz bezpłatna degustacja wszelkich potraw z ziemniaka.

ZAPRASZAMY!!!
DWÓR KRAPLEWO