DZIECI WRÓCIŁY Z KOLONII

18.08.2015

5 sierpnia br., dzieci z terenu Gminy Ostróda, wróciły z kolonii profilaktycznej. Przez dziesięć dni koloniści wypoczywali w miejscowości Rzucewo. Oprócz kąpieli w morzu czekało na nich wiele atrakcji m.in.: wycieczka do Trójmiasta, na Hel, do Juraty, zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, rejs statkiem itp.. Wypoczynek dzieci sfinansowany został z funduszy gminnych na profilaktyki i rozwiązywanie problemów uzależnień.

DZIECI WRÓCIŁY Z KOLONII

Dożynki Gminne

13.08.2015

Dożynki Gminne

13.08.2015

Pożar w Rudnie. Prośba o wsparcie i pomoc !!

Pożar budynku wielorodzinnego w Rudnie wybuchł w nocy z 4 na 5 sierpnia br. Budynek mieszkalny spłonął niemalże doszczętnie, dach nad głową straciło 9 osób.

Prosimy o wsparcie dla poszkodowanych rodzin i wpłacanie darowizn na konto depozytowe:

nr konta: 11 8300 0009 0000 1925 2000 0050

Puchar Polski Mazury Cup 2015

27.07.2015

Puchar Polski Mazury Cup 2015 w plażowej piłce ręcznej na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach zakończył sezon na polskich boiskach. Główne trofea wręczył m.in. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Puchar Polski  Mazury CUP 2015 trafił w ręcę zawodniczek z Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (kobiety) i zawodników Petra Płock (mężczyźni).

Puchar Polski Mazury Cup 2015

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE "GMINA OSTRÓDA W OBIEKTYWIE"

20.07.2015

Samorząd Gminy Ostróda zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Gmina Ostróda w obiektywie". Konkurs jest otwarty i jego celem jest stworzenie możliwości zaprezentowania się amatorom.

Na konkurs można nadsyłać zdjęcia tradycyjne i w formacie elektronicznym w dwóch kategoriach:
- piękno przyrody i krajobrazu
- obiekty i zabytki gminne
- fauna leśna

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE "GMINA OSTRÓDA W OBIEKTYWIE"

Już w najbliższy weekend!Puchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej – Mazury Cup

20.07.2015

25-26 lipca br. na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędzie się Puchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Mazury Cup 2015. Po kilku latach przerwy Stare Jabłonki wracają na mapę największych imprez piłki ręcznej plażowej w kraju z turniejem Pucharu Polski. Zawody będą jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Europy. Wstęp wolny.

Już w najbliższy weekend!Puchar Polski w Piłce Ręcznej Plażowej – Mazury Cup

Konsultacje społeczne w sprawie wytyczenia objazdu DK7

15.07.2015

Uprzejmie informujemy, że konsultacje społeczne z mieszkańcami Zwierzewa i Lubajn w sprawie wytyczenia objazdu DK7 przez ul. Olsztyńską, przez Lubajny do skrzyżowania z DK16 odbędą się w środę 15 lipca 2015r. o godz. 1900 na boisku w Nowym Siedlisku i 2030 w Szkole Podstawowej w Zwierzewie.

Konsultacje społeczne w sprawie wytyczenia objazdu DK7

Noc Świętojańska w Kątnie

08.07.2015

Za nami już Noc Świętojańska w Kątnie. 20 czerwca br. na terenie plaży rekreacyjnej oraz campingu w Kątnie odbyła się po raz pierwszy w Gminie Ostróda tego typu malownicza impreza plenerowa. Było dużo porywającej muzyki, starosłowiańskie klimaty, a nade wszystko romantyzm pomieszany ze wspaniałą zabawą w plecenie wianków. Do tego jeszcze wyjątkowa sceneria, jaką tworzy Jezioro Szeląg Duży.

Noc Świętojańska w Kątnie

KOLONIE PROFILAKTYCZNE

26.06.2015

Do wakacji pozostało już niewiele czasu, wyczekiwanie słońca i wypoczynku. Są jednak rodziny, które z różnych powodów nie będą mogły pozwolić sobie na jakikolwiek wyjazd. Dla pięćdziesięciu dzieci z takich rodzin, gmina Ostróda, organizuje kolonię letnią w jednej z nadmorskich miejscowości.

KOLONIE PROFILAKTYCZNE

Dziś Gmina Ostróda w TVN24 i TVN Meteo

26.06.2015

Dziś o Gminie Ostróda możecie posłuchać w TVN 24 (1220 , 1320 ,1425, 1450) i TVN Meteo (900, 9271537, 1605). Relacja na żywo ze Starych Jabłonek. Będziemy mówić o walorach przyrodniczych i atrakcjach turystycznych Gminy Ostróda. Na pierwszy ogień o 900 poszedł Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Dziś Gmina Ostróda w TVN24 i TVN Meteo