X-LECIE DIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZEGO

17.11.2009

Dnia 29 października 2009 roku odbyły się uroczystości X-lecia Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego z siedzibą w Ostródzie. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. NPNMP. Następnie w przykościelnej kaplicy zaprezentowana została przez Panią Katarzynę Zielińską Dyrektor Ośrodka - jego działalność. W uroczystościach wziął udział Jego Ekscelencja Ksiądz Senior Arcybiskup Edmund Piszcz. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy, który przekazał Arcybiskupowi oraz Pani Dyrektor podziękowania oraz życzenia pomyślności w imieniu samorządu gminnego.

X-LECIE DIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZEGO

złote gody

17.11.2009

W dniu 13 listopada 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Hildegarda i Heinc  Katolla z Zajączek, Państwo: Krystyna i Bolesław Małyszko z Reszek, Państwo: Władysława i Kazimierz Kozłowscy z Brzydowa oraz Państwo: Weronika i Sergiusz Sołoducha ze Starych Jabłonek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki. Dwie pary ze względów zdrowotnych nie przybyły na uroczystość.

złote gody

"LAUR EDUKACJI NARODOWEJ"

16.11.2009

W dniu 27 października 2009 roku w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród w III  edycji konkursu „ Laur Edukacji Samorządowej” pod patronatem honorowym Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej - Ośrodek Samorządu Lokalnego w Olsztynie. Wyróżnienie jako jedyny w kategorii samorządów ostródzkich otrzymał Urząd Gminy Ostróda.

"LAUR EDUKACJI NARODOWEJ"

91 rocznica odzyskania przez polskę niepodleglości

16.11.2009

W dniach 10-11 listopada 2009 roku odbywały się w Ostródzie uroczystości związane z 91 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

91 rocznica odzyskania przez polskę niepodleglości

Dzień Niepodległości

16.11.2009

11 listopada 2009 roku po nabożeństwie odprawionym w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie odbyła się podniosła uroczystość związana ze świętem odzyskania Niepodległości.

Dzień Niepodległości

II Ponadregionalna Konferencja "Razem Bezpieczniej"

16.11.2009

W dniach 1-2 października w Kajkowie odbyła się II Ponadregionalna Konferencja „Razem Bezpieczniej”, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych.

II Ponadregionalna Konferencja "Razem Bezpieczniej"

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

16.11.2009

W poniedziałek, 12 października 2009 roku w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Ostródzie. W programie spotkania miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, przedstawiciela studentów oraz wykład inauguracyjny. Gościem uroczystości był doktor habilitowany medycyny Ireneusz Kowalski. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

Wyrazy współczucia

10.11.2009

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu
7 listopada 2009r. odszedł od nas Śp. Waldemar Zagórny, pełniący funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej
w Pietrzwałdzie.

Rodzinie Zmarłego Wójt Gminy Ostróda, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi oraz pracownicy Urzędu Gminy, składają serdeczne wyrazy współczucia.

Wyrazy współczucia

Zakład obsługi komunalnej

22.10.2009

W dniu 1 października 2009 roku rozpoczął działalność Zakład Obsługi Komunalnej w Ostródzie. Siedziba ZOK znajduję się w budynku Urzędu Gminy Ostróda przy ul. Jana Sobieskiego 1.

Zakład obsługi komunalnej

II Mazurski Dzień Ziemniaka

14.10.2009

10 października 2009 roku o godz. 12:00 rozpoczęły się uroczyste obchody II Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Biura Jakości i Znaków Regionalnych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego Igor Hutnikiewicz, Przewodniczący Rady Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Grzegorz Russak, Dyrektor Generalny Acus Caterina Lucyna Sołtanowicz oraz Rajmund Bruski Dyrektor Hodowli Roślin w Szyldaku.

II Mazurski Dzień Ziemniaka