Gustaw Marek Brzezin odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

29.05.2020

Z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego od lat związany jest z Gminą Ostróda. Przez 14 lat był Wójtem Gminy Ostróda, a w roku 2019 otrzymał akt nadania Honorowego Obywatela Gminy Ostróda.

W imieniu własnym oraz Samorządu Gminy Ostróda serdecznie gratuluję

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas

Gustaw Marek Brzezin odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

30-lecie Samorządu Gminy Ostróda

27.05.2020

W roku 1990 odbyły się pierwsze, po ponad półwieczu, wolne wybory w Polsce. Doprowadziły one do odrodzenia w naszym kraju samorządu terytorialnego. Przeprowadzona 30 lat temu reforma administracyjna kraju zaowocowała powołaniem Samorządu Gminnego. Przez 30 lat jednostki samorządowe udowodniły, że są autentycznymi gospodarzami terenu, a przemiany ustrojowe, które dokonały się w Polsce miały ogromny wpływ na rozwój Gminy Ostróda.

30-lecie Samorządu Gminy Ostróda
Gmina

Transmisja XXIV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 21 maja 2020 r. godz. 13:00

21.05.2020

OSP z terenu gminy Ostróda otrzymają dofinansowanie

20.05.2020

Trzy jednostki z terenu gminy Ostróda otrzymają środki finansowe na montaż pomp ciepła w remizach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach Programu Dotacyjnego „Ochrona powietrza – Mała termomodernizacja”. Dofinansowanie otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy, w Reszkach oraz w Napromie.

OSP z terenu gminy Ostróda otrzymają dofinansowanie

Nowa wersja programu Czyste Powietrze

15.05.2020

Od dnia 15 maja 2020 roku zacznie funkcjonować nowa wersja programu „Czyste Powietrze”. Dokonano w niej znacznego uproszczenia procedur pozyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie budynków. Formularz wniosku został zmodyfikowany, by ułatwić wnioskodawcom jego samodzielne wypełnienie. Dodatkowo zmniejszono ilość wymaganych dokumentów. Skrócono czas rozpatrywania wniosków przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie z 90 do 30 dni. Wysokość przyznawanych dotacji podzielono na dwie grupy:

Nowa wersja programu Czyste Powietrze

Zapraszamy do bibliotek

11.05.2020
Zapraszamy do bibliotek
Gmina

Informacja w sprawie otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda

05.05.2020

Gmina Ostróda po dokonaniu analizy i konsultacji z rodzicami dzieci uczęszczających do placówek gminnych informuje, że przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostróda na dzień dzisiejszy nie zostaną otwarte. Na 9 placówek chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosili rodzice szesnaściorga dzieci.

Otwarcie bibliotek

05.05.2020
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie w związku z ogłoszeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 informuje:

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, otwarcie placówek bibliotecznych powinno zostać uzgodnione z Organizatorem oraz Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.Podjęliśmy kroki w celu odpowiedniego przygotowania naszych placówek i zapewnienia Państwu bezpiecznego korzystania z naszych zbiorów.O otwarciu biblioteki  głównej oraz jej filii z zastosowaniem nowych zasad wypożyczania książek będziemy Państwa informować

Otwarcie bibliotek

KONKURS FOTOGRAFICZNY

05.05.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym - Osobliwości przyrodnicze Gminy Ostróda w fotografii

KONKURS FOTOGRAFICZNY