Święto Szkoły w Tyrowie

13.10.2023

W tym roku mija piąta rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Tyrowie. W tym szczególnym dniu uroczystość zaszczycili swoją obecnością pani E. Tomczyk- Sołtys Sołectwa Tyrowo, Ks. L. Nowak- proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Tyrowie, pan Tadeusz Sosnowski- wykonawca tablicy pamiątkowej oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Z tej okazji uczniowie klasy I i VI przygotowali program artystyczny. Podczas prezentacji przypomnieli historię naszej szkoły. Tradycyjnie wszyscy uczniowie odśpiewali ulubioną pieśń naszego patrona „Barkę”.

Święto Szkoły w Tyrowie
Oświata

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie oraz w Brzydowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu - Pracownie Kompetencji cyfrowych

11.10.2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie w czerwcu wzięli udział w konkursie organizowanym przez OSE NASK. Wykonali prace w wybranej przez siebie kategorii. Celem konkursu kształcenie wiedzy i umiejętności świadomego i bezpiecznego poruszania się po Internecie, a także zdobycie nowych cyfrowych kompetencji. Zadania konkursowe nie były łatwe a konkurencja duża. Do organizatora wpłynęło 3075 prac. Obie szkoły z Gminy Ostróda poradziły sobie doskonale i wygrały mobilne pracownie komputerowe.

Przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU

10.10.2023

W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku odbyło się przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „DO HYMNU” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W obecności przybyłych Jurorów - Pani prof. dr hab. Wioletty Miłkowskiej oraz Pani dr hab. Ewy Rafałko z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku – 115 uczniów pod batutą pani Agaty Wierzbickiej brawurowo wykonało repertuar konkursowy. Konkurs „DO HYMNU” polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Podczas występu szkolna brać zaprezentowała się znakomicie!

Przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU

MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów

09.10.2023
W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie akcji społeczno-edukacyjnej "Konwalia", która miała na celu popularyzowanie postaci naszego Wybitnego Polaka- Mikołaja Kopernika w związku z 550 rocznicą jego urodzin. Nagrodę za wyróżnienie na etapie wojewódzkim w konkursie na kronikę „MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów” odebrały uczennice Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie: Aleksandra Wojtun z klasy VII i Gabriela Wojtun z klasy VIb pod opieką pani Katarzyny Mikołajczyk i pani Marty Pokrzywnickiej. Serdecznie gratulujemy!
MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów

Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promujacej Zdrowie

03.10.2023

Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach i Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie otrzymały Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promującej Zdrowie. Przyznanie Certyfikatu zostało poprzedzone okresem intensywnej działalności całej społeczności przedszkolnej i szkolnej na rzecz promocji zdrowia.

Wojewódzki Certyfikat Przedszkola i Szkoły Promujacej Zdrowie

Biwak integracyjny

22.09.2023

Od poniedziałku do środy uczniowie klasy 7 z ZPS w Tyrowie wraz z wychowawcą przebywali na biwaku integracyjnym w miejscowości Szeląg. Korzystając z ciepłych dni zażywali kąpieli w jeziorze, grali w badmintona, siatkówkę oraz przemierzali mazurskie knieje. Wieczorami czas spędzali wspólnie przy ognisku, a dodatkową atrakcją była zabawa w chowanego ( przydały się latarki) Wszystko odbywało się przy akompaniamencie odgłosów jeleni, dobiegających z rykowiska.

Biwak integracyjny

Równe Szanse

22.09.2023
W Łukcie już po raz 23 odbyło się uroczyste wręczenie stypendium z Funduszu Stypendialnego "Równe Szanse " edycja 2023/2024.

Fundusz stypendialny "Równe Szanse" współfinansowany jest przez samorządy gmin: Łukta, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd, Dąbrówno oraz Morąg. Gmina Ostróda przekazała na ten cel 15.000 zł. W tegorocznej edycji komisja stypendialna przyznała 7 stypendiów uczniom z naszej gminy.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Równe Szanse
Oświata

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!

20.09.2023

18 września 2023 roku społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie dla upamiętnienia 84 rocznicy zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pamiątkowym obelisku. Uczniowie klasy VII w krótkim wystąpieniu przypomnieli okoliczności tych tragicznych wydarzeń. Minutą ciszy uczcili także pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i zapalili znicze przy Dębach Pamięci.

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

18.09.2023

Od kilku lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem obchodów tego dnia jest wspieranie kreatywności ,rozwijanie poczucia własnej wartości, dodawanie odwagi oraz wzmacnianie wiary we własne siły. Są to bardzo ważne aspekty w rozwoju dzieci. Inicjatorem obchodów Dnia Kropki w szkole jest Dorota Grzela. Pozostali nauczyciele chętnie włączają się do akcji.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Sprzątanie Świata

18.09.2023

Dnia 15 września wszyscy uczniowie i przedszkolaki z ZPS w Tyrowie przystąpili do udziału w akcji Sprzątanie Świata. Każdy oddział miał przydzielony obszar, który sprzątał. Po pracy wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Sprzątanie Świata