Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

13.09.2023
W tym roku placówki oświatowe z terenu Gminy Ostróda po raz kolejny uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023. Obecnie jest to już 12 edycja.

Wspólnie czytaliśmy ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Powieść wydana w 1888 roku, jest nie tylko ponadczasową historią o miłości, ale też krajobrazem Polski w czasach po powstaniu styczniowym. W liście promującym inicjatywę Prezydent Andrzej Duda tak pisze o dziele Orzeszkowej: ,,To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…)
Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

Bezpieczni na drodze

11.09.2023
W Przedszkolu Samorządowym Starych Jabłonkach odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przejść przez pasy, bezpiecznie poruszać się na drodze oraz, że należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Na koniec przedszkolaki przypomniały sobie pozycję bezpieczną podczas ewentualnego zaatakowania przez psa.
Bezpieczni na drodze

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

04.09.2023

Dzisiaj w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24. Uczestniczyli w niej licznie zebrani zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY

Społeczność Szkoły w Samborowie uczciła 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września 2023 roku przedszkolaki oraz nauczyciele wraz z pracownikami obsługi i administracji złożyli pod Kamieniem Pamiątkowym w Samborowie wiązankę oraz zapalili znicze, aby uczcić 84 rocznicę napaści na Polskę.
Tego dnia rozpoczęła się II wojna światowa, a życie wielu ludzi zmieniło się na zawsze.
1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY

Muzyczny kwadrans rytmiczny - Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach

05.07.2023

Pokaż, Maluszku, jak tupiesz nóżką, czyli muzyczny kwadrans rytmiczny - Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach.

Muzyczny kwadrans rytmiczny - Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach

Dotknij, poczuj, zobacz

26.06.2023

Grupa „Sówki” z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach zrealizowała Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Dotknij, poczuj, zobacz”.

Dotknij, poczuj, zobacz

PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

19.06.2023

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach oraz dzieci z oddziału zerowego w Szkole Podstawowej w Lipowie wzięły udział we wspólnie zorganizowanych zawodach sportowych "Baw się razem z nami" w ramach realizowanego programu "PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE".

PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Ogólnopolski konkurs - Do Hymnu

19.06.2023
Narodowe Centrum Kultury zakończyło nabór do VI edycji konkursu „Do Hymnu”. Spośród szkół podstawowych, które przysłały swoje zgłoszenia, do konkursu zakwalifikowało się 161 placówek a także 100 nauczycieli, którzy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w dniach 9-10 września 2023 r. w Bydgoszczy. Szkoła Podstawowa im . Józefa Piłsudskiego w Idzbarku spełniła wszystkie wymogi i weźmie udział w tym Konkursie. „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.
Ogólnopolski konkurs - Do Hymnu

Nagroda za pierwsze miejsce i tytuł Naukowej Szkoły Ignacego

16.06.2023

"Idzbarscy naukowcy" uczestniczyli w Wielkiej Gali Finałowej wieńczącej VII edycję programu Być jak Ignacy! W Muzeum Gazowni Warszawskiej odebrali nagrodę za pierwsze miejsce i zdobyli tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Z wielkim zaangażowaniem i sumiennością koło naukowe pierwszoklasistów wykonywało wyznaczone zadania i umieszczało raporty, jak i przeróżne relacje na platformie konkursu, a także wykonało końcową pracę konkursową. Wielkie brawa! Gratulujemy!

Nagroda za pierwsze miejsce i tytuł Naukowej Szkoły Ignacego

Dzień Pustej Klasy

16.06.2023

Klasy I i II z ZPS w Tyrowie spędzały czas w zupełnie inny sposób niż każdego dnia. W ramach Dnia Pustej Klasy uczniowie spędzili zajęcia na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja nie tylko do obcowania z przyrodą, ale też do świetnej zabawy połączonej z nauką. Czas spędzony na dworze pozwala zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz przypomina o tym, jak ważną rolę pełni w naszym życiu natura.

Dzień Pustej Klasy