AKCJA „CODE WEEK 2023”

07.11.2023

W dniach od 11 do 31 października 2023 r. Szkoła Podstawowa im Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z oddziałem przedszkolnym włączyła się w akcję Europejskiego Tygodnia Kodowania „Code Week 2023”.

W obecnej edycji każda klasa miała przypisane odrębne wydarzenie, w którym wzięła udział. Łącznie odbyło się 9 takich wydarzeń. Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy do akcji włączyły się 5 i 6 latki z oddziału przedszkolnego.

AKCJA „CODE WEEK 2023”

Apel

09.10.2023
Podczas dzisiejszego apelu nagrodziliśmy laureatów oraz pozostałych uczestników konkursu ,,Dynie jak malowane”!????
Przypomnijmy wyniki konkursu:
Kategoria 0-IV Postaci z bajek
I miejsce -Lena Pasierowska
II miejsce -Malwina Jasińska z bratem Karolem Jasińskim
III miejsce -Małgorzata Rokicka
Wyróżnienia: Hanna Borkowska, Maja Burzycka, Martyna Czerwonka
Kategoria V-VIII Wzór dowolny malowany
I miejsce -Zofia Spychała
II miejsce -Lena Kugler
III miejsce - Lena Szudzińska
Wyróżnienia: Kinga Falba, Roksana Barkowska
Gratulujemy!
Apel

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

08.10.2023

Uczennice  naszej szkoły przystąpiły do konkursu fotograficznego z cyklu ,,Podróże w naturze „Leśne reminiscencje - w poszukiwaniu czystego powietrza” Motto: „Najpiękniejszy jest las najzwyklejszy” Organizatorem konkursu jest  Warmińsko -Mazurski Ośrodek  Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu-Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Konkurs w sposób istotny wpisuje się w założenia Programu Czyste Powietrze, ponieważ prowadzi do wniosku, że ochrona lasów i ich dobrostan ma istotne znaczenie dla utrzymania jakości życia na Ziemi. Celem konkursu jest min.: doskonalenie sztuki fotografowania krajobrazu naturalnego i kulturowego  z bliska i z daleka, promocja walorów przyrodniczych Warmii, Mazur i Powiśla, ukazanie piękna przyrody i różnorodności biologicznej w lokalnym środowisku, kształtowanie postaw wobec otaczającej przyrody-budzenie szacunku do wszelkich jej przejawów. Konkurs  jest skierowany do uczniów klas IV-VIII.  Uczestniczki na swoich fotografiach ujęły piękno otaczających nas lasów. Oto Laureatki etapu szkolnego:

Zofia Spychała kl. V

Lena Kugler kl. V

Antonina Stanisławska kl. VI

Weronika Spychała kl. VII

Gratulujemy i czekamy na  wyniki ,które będą ogłoszone w listopadzie.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

BIBLIOTEKA PEŁNA DŹWIĘKÓW- OBCHODY DNIA MUZYKI

08.10.2023
BIBLIOTEKA PEŁNA DŹWIĘKÓW- OBCHODY DNIA MUZYKI

Wycieczka do Olsztyna

01.10.2023
Klasa 8 w Olsztynie
W ostatni czwartek klasa 8 wraz z wychowawczynią i panią Anią wybrała się koleją na wycieczkę do Olsztyna. Głównym punktem programu był udział w seansie filmowym "Raport Pileckiego". Po projekcji filmu uczniowie zjedli pyszny obiad w pizzerii, a następnie oglądali Olsztyńskie Stare Miasto. Wyjątkowa w tym roku, wrześniowa pogoda sprzyjała zwiedzaniu i potęgowała pozytywne wrażenia z wyjazdu.
Wycieczka do Olsztyna

01.10.2023

Jak co roku nie zapominamy o Europejskim Dniu Języków i staramy się budować w naszych uczniach otwartość kulturową oraz motywację do nauki innych języków. W tym roku nasi uczniowie na lekcjach angielskiego i niemieckiego rozmawiali o sposobach nauki języków i korzyściach jakie niesie ich znajomość. Czytali teksty w językach obcych, uczyli się o podobieństwach, różnicach oraz obszarach językowych w Europie i na świecie. Ponadto dzieci rozwiązywały quizy językowe i próbowały prawidłowo rozpoznać usłyszaną mowę.

Alarm przeciwpożarowy.

29.09.2023

Dnia 29 września 2023 r. odbył się alarm przeciwpożarowy w naszej szkole. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni sprawnie opuścili budynek szkoły,

Alarm przeciwpożarowy.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

29.09.2023

29 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice z Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zdjęcia wkrótce.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27.09.2023

27 września 2023 r. uczennice klasy VII przygotowały krótki apel, aby uczcić 84. rocznicę powstania  Polskiego Państwa Podziemnego. Dziewczęta przypomniały wydarzenia z historii naszego kraju: 1 września i 17 września 1939 r. oraz okoliczności powstania i funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego, którego tajne struktury nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju okupowanej Europy. Na zakończenie oddaliśmy hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie, walcząc o wolną Polskę, a uczniowie klasy ósmej zapalili znicze pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego