Halowa Piłka Nożna Kobiet –Złotowo 2017

12.03.2017

11  marca 2017r. w hali sportowej w Złotowie odbyły się Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet (runda eliminacyjna).

Halowa Piłka Nożna Kobiet –Złotowo 2017
Szkoła Podstawowa w Durągu

DOBRY ZAWÓD, TWOJĄ SZANSĄ WARSZTATY PRAKTYCZNE PRZYGOTOWUJĄCE DO FINAŁU KONKURSU ZAWODOZNAWCZEGO

11.03.2017

Dnia 10.03.2015 roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu pojechali do Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Celem wyjazdu był udział w warsztatach praktycznych, przygotowujących do finału Międzyszkolnego Konkursu Prozawodowego „Dobry Zawód, Twoją Szansą”. Nasze gimnazjum reprezentowali: Martyna Panek (III a), Przemysław Gutferski (III a), Krzysztof Wielk (III b) i Dawid Soliwoda (IIIb).

Szkoła Podstawowa w Durągu

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Przyjaciele Staszica 2017”

10.03.2017

Dnia 09.03.2017r w Ostródzie rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt reprezentujących gimnazja z powiatu ostródzkiego. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ,,Przyjaciele Staszica 2017”

PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

05.03.2017

Dnia 4 marca 2017r. poczet sztandarowy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu w składzie: Kaja Laskowska, Martyna Panek i Krzysztof Wielk, dyrektor – p. Rafał Jarema oraz opiekunowie: p. Agnieszka Krzysiak i p. Marcin Łasica uczestniczyli w II Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostródzie „W hołdzie pannom niezłomnym”.

PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym

02.03.2017

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 01 marca 2017roku młodzież z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięła udział w Biegu będącego hołdem składanym bohaterskim spadkobiercom AK .

Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym
Szkoła Podstawowa w Durągu

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III Z PRZEDSTAWICIELAMI ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. S. PETӦFI

01.03.2017

Dnia 28.02.2017 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się spotkanie uczniów klas III z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petӧfi - p. Katarzyną Fąk i p. Ryszardem Kwaczem.

ZRÓBMY POKÓJ

28.02.2017

Mówiąc o pokoju lub jego braku często skupiamy się na konfliktach zbrojnych i polityce międzynarodowej. Warto jednak pomyśleć też o tym zagadnieniu nieco szerzej, zaczynając od znaczenia pokoju w naszym codziennym życiu – relacjach z innymi, sposobie rozwiązywania konfliktów i dyskutowania o różnych punktach widzenia, umiejętności współpracy i wypracowywania wspólnych rozwiązań dla problemów, naszego stosunku do „Innego”.

ZRÓBMY POKÓJ
Szkoła Podstawowa w Durągu

Gimnazjaliści z Durąga na zawodach ,,STRONG MAN”

21.02.2017

Dnia 20.02.2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie odbyły się Międzyszkolne Zawody Strong Man Szkół Gimnazjalnych.

Gimnazjaliści z Durąga na zawodach ,,STRONG MAN”

Turniej o dzban mleka Olszyn-17 lutego 2017

18.02.2017

Turniej „ O dzban mleka” zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego w Olsztynie był i wojewódzką imprezą sportowo-edukacyjną, w której udział wzięły drużyny z 15 gimnazjów województwa warmińsko-mazurskiego.

Turniej o dzban mleka Olszyn-17 lutego 2017

SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM

16.02.2017

Dnia 15 lutego 2017 roku na ostródzkim zamku odbyło się podsumowanie konkursu literackiego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Kota. W ty roku początkujący poeci musieli wykazać się znajomością budowy limeryku. Tematem przewodnim był oczywiście kot. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z kals II i III: Anna Gawęda, Angelika Grochalska, Kinga Stachowicz, Wioletta Wielk, Adam Cichowski, Małgorzata Chmielewska i Weronika Borowska. Konkurencja była ogromna, ponieważ do zmagań mogli się włączyć uczniowie z całego powiatu ostródzkiego. Tym bardziej nam miło, że prace dwóch uczennic: Angeliki Grochalskiej i Wioletty Wielk zostały uhonorowane trzecim miejscem. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie sedecznie gratulujemy!

Uczniów do konkursu na limeryk o kocie przygotowały panie: Magdalena Jankowska i Anna Małecka.

SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM