Szkoła Podstawowa w Durągu

Konkurs plastyczny „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” rozstrzygnięty!

20.11.2016

Paulina Drwęcka uczennica klasy IB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu zajęła II miejsce w konkursie plastycznym z okazji Święta Niepodległości Polski „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” organizowanym przez Gminne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Samborowie oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Ponadto Wiktoria Urbaniak z klasy IA i Sandra Sikorska z klasy IIIA zdobyły wyróżnienia za wykonane prace plastyczne.

szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego

18.11.2016

Dnia 18. listopada 2016r. przeprowadzony został szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego dla gimnazjalistów Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Olsztynie.

szkolny etap Konkursu Języka niemieckiego

STYPENDIA IKEA FAMILY

16.11.2016

Miło nam poinformować, że Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu po raz drugi korzysta z Funduszu stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja w 2012 roku.

STYPENDIA IKEA FAMILY
Szkoła Podstawowa w Durągu

XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski- etap szkolny.

15.11.2016

Na początku listopada 2016r. uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu przystąpili do XVI edycji konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” zorganizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. W etapie szkolnym uczestniczyło 12 osób z klasy IA, IB, IIA, IIIA, IIIB.

Szkoła Podstawowa w Durągu

„Między dawnymi a nowymi laty”- historia w krajobrazie zapisana.

15.11.2016

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pani Anna Dobrowolska i pani Agnieszka Kocik-Zakrzewska wzięły udział w zajęciach terenowych zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie „Między dawnymi a nowymi laty”- historia w krajobrazie zapisana.

„Między dawnymi a nowymi laty”- historia w krajobrazie zapisana.

Święto szkoły

10.11.2016

Dnia 10 listopada 2016r. odbyło się święto Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą, celebrowaną przez księdza Zbigniewa Błaszkowskiego w parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Durągu. Następnie, na placu przed szkołą, przy dźwiękach hymnu narodowego, wciągnięto flagę na maszt i zapalono znicze pod Dębami Pamięci.

Święto szkoły

Zajęcia terenowe w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

08.11.2016

8 listopada 2016r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa uczniowie klasy IIA i IIB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w zajęciach terenowych w obrębie Leśnictwa Durąg. Młodzież zapoznała się ze starymi fotografiami i mapami miejscowości Durąg, z krótką historią Wólki Durąskiej.

Zajęcia terenowe w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

07.11.2016

Dnia 7 listopada 2016 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość ta ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów oraz ich wzajemne poznanie się.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Szkolny ogród dla pożytecznych owadów

06.11.2016

W ramach działań proekologicznych prowadzonych w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu uzyskano dofinansowanie z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Ostróda na upominki dla uczniów najaktywniej działających na rzecz ekologii i ochrony środowiska w naszym gimnazjum oraz na zakup roślin, które uatrakcyjniły okolicę, podniosły estetykę i funkcjonalność terenu wokół szkoły.

Szkolny ogród dla pożytecznych owadów

Olimpiada matematyczna

04.11.2016

Dnia 04 listopada 2016 r. dziewięciu uczniów z klas I-III Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu zmagało się z zadaniami "Olimpusa" - olimpiady matematycznej. Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia. Szkolnym koordynatorem olimpiady był pan Marcin Łasica. Nauczycielem wspierającym pani Wioletta Ojrzyńska.

Olimpiada matematyczna