Szkoła Podstawowa w Durągu

Piłka Siatkowa dziewcząt-Ostróda 30.11.2016r.

30.11.2016

30 listopada 2016r. w Gimnazjum nr1. w Ostródzie rozegrany został Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt.

Piłka Siatkowa dziewcząt-Ostróda 30.11.2016r.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

29.11.2016

Główną atrakcją dnia 29 listopada 2016 r. w bibliotece były wróżby andrzejkowe. W pięknie udekorowanej sali bibliotecznej przyszłe losy czytelnikom przepowiadano podczas wróżb z butelką, andrzejkowymi sercami, rzucania kośćmi oraz wróżb numerologicznych.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Konkurs Mentor Roku – I edycja

29.11.2016

Pani Katarzyna Lachowicz-Fydrych wraz z grupą uczniów klasy II A w listopadzie 2016 r. wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla innowacyjnych nauczycieli Mentor Roku. Zadaniem konkursowym było stworzenie przez nauczyciela scenariusza dowolnie wybranej  lekcji z użyciem nowoczesnych technologii i przedstawieniu swojego pomysłu za pomocą prezentacji multimedialnej lub filmu, lub w innej, zupełnie dowolnej formie.

Konkurs Mentor Roku – I edycja
Szkoła Podstawowa w Durągu

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

27.11.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”, którego celem było zainteresowanie, młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Do konkursu prace wykonały następujące uczennice:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

Szkoła Podstawowa w Durągu

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY III B ,,ZRÓBMY POKÓJ”

27.11.2016

Uczniowie klasy III B Gimnazjum im .Żołnierza Polskiego w Durągu we współpracy z Polską Akcją Humanitarną pod opieką: Teresy Pieczuro, Anny Małeckiej, Magdaleny Jankowskiej i Piotra Garnusz rozpoczęli pierwszy etap projektu organizując tydzień pod hasłem ,,Razem dla Pokoju”.

Wszystkim działaniom podejmowanym w ramach całej kampanii towarzyszyć będzie pogłębiona refleksja nad znaczeniem pokoju i jego zagrożeniami.

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY III B ,,ZRÓBMY POKÓJ”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi.

25.11.2016

25.11.2016r. w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi. Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu już po raz trzeci zdobyło w/w certyfikat.

Uroczyste wręczenie Międzynarodowych Certyfikatów Zielonej Flagi.
Szkoła Podstawowa w Durągu

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III Z UCZESTNIKAMI WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ Z OSTRÓDY

23.11.2016

16 listopada to Dzień Tolerancji. Z tej okazji dnia 22 listopada 2016 r. do naszej szkoły przybyli goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Ostródy. Spotkanie dla uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu przygotowały p. Małgorzata Zajda i p. Katarzyna Lachowicz-Fydrych, opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Gimnazjum w Durągu Mistrzem Tenisa Stołowego w Gminie Ostróda

20.11.2016

Dnia 17 listopada 2016 roku w Samborowie rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

Gimnazjum w Durągu Mistrzem Tenisa Stołowego w Gminie Ostróda

„Żyj w zgodzie z naturą”

20.11.2016

Uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięli udział w konkursie plastycznym „Żyj w zgodzie z naturą”. Celem konkursu było: propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury, kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz postaw proekologicznych i prośrodowiskowych. Do konkursu swoje prace zgłosili:

„Żyj w zgodzie z naturą”