Szkoła Podstawowa w Durągu

SPOTKANIE UCZNIÓW JOSEPH-KŐNIG GYMNASIUM HALTERN i GIMNAZJALISTÓW Z DURAGA W NASZEJ SZKOLE

01.05.2016

Ruszył kolejny etap naszych spotkań polsko-niemieckich. Po wyczerpującej podróży z Haltern, dwudziestu uczniów z Joseph-König Gymnasium Haltern i dwoje nauczycieli Pani Sandra Seidel i Pan Norbert Becker przybyło do Ostródy 1. maja 2016r. o godz. 12.50.

Szkolenie rodziców

30.04.2016

Podczas współpracy z Rodzicami odbywają się spotkania i szkolenia dotyczące naszej wspólnej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo całej społeczności Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Szkolenie rodziców
Szkoła Podstawowa w Durągu

Laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.”

27.04.2016

Dnia 27 kwietnia 2016r. odbył się etap wojewódzki konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.” Nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy III a –Grzegorz Machula, który zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę i województwo na etapie centralnym wspomnianego konkursu. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Przygotowaniem ucznia do konkursu zajmowała się pani Anna Dobrowolska.

Szkoła Podstawowa w Durągu

WYJAZD DO OSTRÓDY UCZNIÓW KLAS III NA DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. SANDORA PETӦFI

27.04.2016

Dnia 27.04.2016 roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wyjechali wraz z p. Małgorzatą Zajda na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petӧfi w Ostródzie.

Kodeks Ekologiczny

27.04.2016

Uczennice klasy IIB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu Kaja, Ola i Zuzia wykonały Kodeks Ekologiczny zachęcający do ograniczania odpadów oraz do zdrowego odżywiania. „Żywność- odpowiedzialność” i „Odpady” są to obszary, które społeczność naszego gimnazjum wybrała do realizacji w roku szkolnym 2015/2016 w ramach działań zmierzający do uzyskania ponownie Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi.

Kodeks Ekologiczny
Szkoła Podstawowa w Durągu

„Uczymy się razem historii" Projekt historyczny tematem spotkania uczniów Joseph-König Gymnasium Haltern i Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

27.04.2016

Termin spotkania: 1-7 maja 2016r.

Zbliża się termin kolejnego spotkania młodzieży naszej szkoły z uczniami Joseph-König Gymnasium Haltern.

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTRÓDZIE

25.04.2016

Dnia 25.04.2016 roku w uczniowie klas III z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z p. Małgorzatą Zajdą uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie.

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTRÓDZIE

Warsztaty ornitologiczne w Ptasim Raju

23.04.2016

Pani Agnieszka Kocik-Zakrzewska nauczycielka geografii wzięła udział 23.04.2016r. w warsztatach ornitologicznych w Ptasim Raju na Wyspie Sobieszewskiej. Zajęcia rozpoczęły się w Stacji Ornitologicznej  w Górkch Wschodnich. Poprowadził je pracownik tej placówki, ornitolog - pan Jakub Typiak. Uczestnicy dowiedzieli się o zadaniach placówki, poznali zasady obrączkowania ptaków, otrzymali materiały dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach z młodzieżą.

Warsztaty ornitologiczne w Ptasim Raju

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016 - eliminacje gminne

22.04.2016

Dnia 22kwietnia 2016r w Gimnazjum w Samborowie odbyły się eliminacje gminne turnieju ,,Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016 - eliminacje gminne
Szkoła Podstawowa w Durągu

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU DO OSTRÓDY UCZNIÓW KLAS III NA DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. WINCENTEGO WITOSA W OSTRÓDZIE

22.04.2016

Dnia 22 kwietnia 2016 roku uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wyjechali wraz opiekunami, p. Małgorzatą Zajda i p. Marcinem Łasicą na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie.