Kampania #2gether4more na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

21.04.2016

Rok 2016 jest dla PNWM czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzone jest wtedy ćwierćwiecze powstania Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, organizacji wspierającej merytorycznie i finansowo spotkania polsko-niemieckie.

Kampania #2gether4more na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

DZIEŃ TRZECI EGZAMIN GIMNAZJALNY – JĘZYKI OBCE

19.04.2016

Dnia 20 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się egzamin z języków obcych – niemieckiego i angielskiego. Uczniowie w pierwszej części zdawali podstawę, a w drugiej rozszerzenie. Teraz będziemy oczekiwać na wyniki. Życzymy uczniom, aby były one jak najlepsze.

DZIEŃ TRZECI EGZAMIN GIMNAZJALNY – JĘZYKI OBCE

DZIEŃ DRUGI EGZAMIN GIMNAZJALNY – CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

19.04.2016

Dnia 19 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej. Pierwsza część obejmowała przedmioty przyrodnicze: biologia, chemia, fizyka i geografia, a druga – matematykę. Atmosfera była sprzyjająca uczniom.

DZIEŃ DRUGI EGZAMIN GIMNAZJALNY – CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

DZIEŃ PIERWSZY EGZAMIN GIMNAZJALNY – CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

19.04.2016

Dnia 18 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dzień pierwszy obejmował przedmioty humanistyczne – język polski, historię oraz wiedzę o społeczeństwie. Trzymaliśmy za naszych uczniów kciuki.

DZIEŃ PIERWSZY EGZAMIN GIMNAZJALNY – CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

76. rocznica Mordu Katyńskiego

14.04.2016

W dniu 14 kwietnia 2016r. Społeczność Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z zaproszonymi gośćmi uczciła 76. rocznicę Mordu Katyńskiego. Z tej okazji uczniowie klasy I a pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej i p. Magdaleny Jankowskiej przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli straszliwą zbrodnię sprzed lat.

76. rocznica Mordu Katyńskiego
Szkoła Podstawowa w Durągu

Światowy Dzień Ziemi 2016 pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!”

14.04.2016

14.04.2016r. uczniowie Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej i pani Magdaleny Jankowskiej przygotowali przedstawienie słowno- muzyczne o tematyce ekologicznej.

Światowy Dzień Ziemi 2016 pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!”

szkolenie Nauczycieli i Pracowników

14.04.2016

W dniu 14 kwietnia 2016r. odbyło się szkolenie Nauczycieli i Pracowników Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu na temat udzielania pierwszej pomocy, niezbędnego w różnych sytuacjach życiowych.

szkolenie Nauczycieli i Pracowników
Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminny konkurs rękodzieła „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych” rozstrzygnięty!

14.04.2016

Głównym celem konkursu była prezentacja zanikającej już obrzędowej twórczości ludowej oraz zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do kultywowania tradycji ludowych i rękodzielniczych. Prace można było wykonać w następujących kategoriach:

Gminny konkurs rękodzieła „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych” rozstrzygnięty!

14.04.2016

W dniach 21.04-22.04.2016r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu weźmie udział w warsztatach przygotowujących do wymiany polsko- niemieckiej. Wyjazd do Rodowa Camp jest sfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży „Jugenwerk”. Uzyskane środki pozwolą na udział uczniów w warsztatach dotyczących tematyki wymiany „Zachować pamięć”, wizytę studyjną w Wilczym Szańcu oraz opracowanie zasad współpracy z grupą młodzieży niemieckiej, która przyjeżdża 30 kwietnia br.

Katyński Marsz Pamięci w Ostródzie

13.04.2016

„Jeśli ja o nich zapomnę,

Ty, Boże na niebie,