Dzień Chłopaka w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

30.09.2019

30 września 2019r. w naszej szkole duzi i mali chłopcy w ramach swojego święta otrzymali słodki podarunek zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

Dzień Chłopaka w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

APEL UPAMIĘTNIAJĄCY ROCZNICE WRZEŚNIOWE

29.09.2019

27 września 2019r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły upamiętnili ważne dla polskiej historii wydarzenia: 1 września 1939r., gdy granice Polski przekroczyły wojska niemieckie rozpoczynając II wojnę światową, 17 września 1939r., kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę oraz 27 września 1939r.  -powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas krótkiego apelu przygotowanego przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej, wróciliśmy pamięcią do wydarzeń sprzed osiemdziesięciu lat oddając hołd wszystkim, którzy oddali swe życie, byśmy my mogli dziś żyć w wolnej Polsce. Na zakończenie uroczystości uczennice klasy ósmej zapaliły znicze pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

APEL UPAMIĘTNIAJĄCY ROCZNICE WRZEŚNIOWE

XII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

29.09.2019

Koncerty, targi, kiermasze oraz ziemniaki na sto sposobów. To wszystko było  w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas XII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia był występ Zespołu LOMBARD. Ponadto w tym roku wydarzeniem towarzyszącym były Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego.

XII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

KGW LUBA z Lubajn na III miejscu w Bitwie Regionów w Poznaniu

29.09.2019

Rolada ziemniaczana z sosem kurkowym - Luba Mazurska - przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Luba z Lubajn zajęła III miejsce w Polsce podczas poznańskich targów gastronomicznych "Smaki Regionów". W nagrodę gospodynie z Lubajn zostały zaproszone na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Serdecznie gratulujemy!

KGW LUBA z Lubajn na III miejscu w Bitwie Regionów w Poznaniu

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

29.09.2019

23 września uczniowie klasy VI a odwiedzili uczniów klasy I. Mieli przygotowaną dla nich niespodziankę. Były to doświadczenia i zabawy. Głównym punktem programu były lody, samodzielne wykonane przez chłopców z szóstej klasy. Pierwszaki chętnie próbowały tak przygotowany deser. Następnie dzieci bawiły się własnoręcznie przygotowanym telefonem. Była również „ winda wodna” ze świeczkami a na zakończenie zabawa z robotami. Lekcja minęła bardzo szybko i wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze będzie okazja do wymiany doświadczeń.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

Dzień chłopaka w kl. VII

29.09.2019

27 września w piątek klasa VII bawiła się z okazji „ Dnia Chłopaka” w kręgielni.

Dzień chłopaka w kl. VII

Dzień chłopaka

29.09.2019

Dnia 27.09.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wiedzy o życiu dziewczyn. Okazało się, że chłopcy niewiele wiedzą o dziewczynach. Zwycięzcą konkursu został Szymon Fanslau. Chłopcy walczyli o nagrodę główną, czyli taniec z najpiękniejszą dziewczyna w szkole- „Mają”.  Wolontariuszki przygotowały dla chłopców z tej okazji laurki. Wszyscy się świetnie bawili.

Dzień chłopaka

Spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic

29.09.2019

Dnia 27.09.2019r. o godzinie 13:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic. Oliwia i Nikola Drożdż również uczestniczyły w spotkaniu w roli gospodarzy ZPS w Tyrowie. Młodzież miała okazję poznać współczesne problemy zdrowotne młodzieży, tj.: e- papierosy, suplementy diety, napoje energetyzujące. Problem ten omówił pan R. Gruss, który jest kierownikiem Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Olsztynie. Pani Jolanta Dakowska Warmińsko- Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu przedstawiła kalendarz działań na rok 2019/2020. Razem z panią Joanną Glezman omówiono wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Olsztynie. Oczywiście nie zabrakło przepysznych słodkości i herbatki.

Spotkanie wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” z Ostródy i okolic

Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego

29.09.2019

Dnia 25.09.2019r. w ramach doradztwa zawodowego klasa VIII wybrała się do Gminnej Biblioteki  w Tyrowie. Pani Wioletta przyjęła nas bardzo miło. Z wielkim entuzjazmem opowiadała o swojej pracy. Przedstawiła pozytywne i negatywne strony pracy w bibliotece. Dowiedzieliśmy się również jak można zostać bibliotekarzem. Była to bardzo fajna lekcja.

Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego

Gmina Ostróda na I miejscu w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych w Kurzętniku!

29.09.2019

Gmina Ostróda wygrywa po raz kolejny Wojewódzkie Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego! Gospodarzem imprezy w tym roku był Kurzętnik. Nasza reprezentacja w zawodach zdobyła łącznie aż 13 medali. Gmina Ostróda wyprzedziła o 7 punktów  Gminę Lubawa, a Gminę Iława o 29 punktów.