Szkolenie z Podstaw Profesjonalnej Profilaktyki

17.01.2024

To wspaniała inicjatywa! Szkolenie z Podstaw Profesjonalnej Profilaktyki, które odbyło się wczoraj, ma kluczowe znaczenie dla skutecznej pracy osób prowadzących zajęcia świetlicowe dla dzieci z terenu Gminy Ostróda. Pełnomocnik Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień zorganizował to szkolenie, mające na celu podniesienie kompetencji instruktorów i opiekunów świetlic.

Szkolenie z Podstaw Profesjonalnej Profilaktyki

Przeprowadzenie analizy dotyczącej funkcjonowania istniejących świetlic wiejskich

16.01.2024

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Ostróda Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda wraz z Z-cą Wójta Grzegorzem Kastrau, Skarbnikiem Gminy Anną Płecha oraz Dyrektor GCK-B Samborowo Martą Żebrek spotkał się z opiekunami świetlic wiejskich z naszej gminy. Celem tego spotkania było przeprowadzenie analizy dotyczącej funkcjonowania istniejących świetlic wiejskich, a także omówienie potencjalnych działań mających na celu ich usprawnienie.

Wójt Gminy Ostróda podaje do publicznej wiadomości, że przeznacza do sprzedaży działkę ewidencyjną nr 194 o powierzchni 0,67 ha, położoną w obrębie Lipowo.

Bezpieczne Ferie

16.01.2024

Dnia 16 stycznia 2024 r. w ZPS w Tyrowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komedy Powiatowej Policji w Ostródzie - sierżant Martą Jagiełło. Policjanta przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie ZPS w Tyrowie.

Bezpieczne Ferie

Akcja bohaterON w Twojej Szkole 2023

16.01.2024

Nasza szkoła kilkanaście tygodni temu wzięła udział w Akcji bohaterom w Twojej Szkole 2023 realizowanej pod patronatem honorowym i finansowym Ministra Edukacji Narodowej. W piątek otrzymaliśmy dyplom i podziękowanie za udział w projekcie. Nasza szkoła znalazła się także na liście placówek, które otrzymały 2 bezpłatne egzemplarze gry planszowej Cenzura. Gra rekomendowana jest dla uczniów i będzie wykorzystywana na lekcjach historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów wiedzy, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych czy też integracyjnych. Jest to ciekawa forma nauki przez zabawę i rywalizację.
Dziękujemy.

Akcja bohaterON w Twojej Szkole 2023

Wieczór Kolęd w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzydowie.

16.01.2024
Wieczór Kolęd w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzydowie, zebrał wszystkich zgromadzonych gości w niesamowitą podróż wspólnego śpiewu.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, swoim przemówieniem zaszczycił Marszałek Bogdan Bartnicki oraz Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau.

Wieczór Kolęd w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Brzydowie.

III Bieg 'W samo południe' - spotkanie organizacyjne

15.01.2024

Dziś w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie dotyczące organizacji III Biegu "W samo południe" na dystansie 10 km. Tym razem bieg odbędzie się 24 marca 2024 r. o godz. 12:00 w Samborowie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, niebawem ruszy internetowa rejestracja zawodników.

III Bieg 'W samo południe' - spotkanie organizacyjne

WIELKIE KOLĘDOWANIE W LIPOWIE

12.01.2024
Sala gimnastyczna zamieniona w radosną, rozgwieżdżoną przestrzeń, gdzie niebo łączy się z ziemią, a pod gwiazdami koncert kolęd i pastorałek pod tytułem: „Maleńka przyszła miłość”.

Cudowne, wielopokoleniowe spotkanie, w piątkowy wieczór 12 stycznia, zgromadziło w Szkole Podstawowej w Lipowie ponad 200 osób. Niemal wszyscy nasi uczniowie (od najmłodszych przedszkolaków do piętnastolatków) przygotowali pod kierunkiem Pań: Agnieszki Kopowicz, Jolanty Brzózka, Aliny Rogowskiej-Klamant i Joanny Perczyńskiej wiele dobrze oraz tych mniej znanych kolęd i pastorałek.
WIELKIE KOLĘDOWANIE W LIPOWIE

Idzbarscy naukowcy

12.01.2024

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Siódmy etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Energia słoneczna”. Idzbarscy naukowcy z klasy drugiej zbierali informacje na temat zalet i wad ogniw fotowoltaicznych, przeprowadzili proste doświadczenia związane z energią słoneczną oraz  przygotowali gazetkę dla swoich starszych kolegów.

Idzbarscy naukowcy

Wójt Gminy Ostróda podaje do publicznej wiadomości, że przeznacza do sprzedaży działkę ewidencyjną nr 166/81 o powierzchni 0,0265 ha, położoną w obrębie Stare Jabłonki.

11.01.2024